HATAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE RÜTBE TERFİ TÖRENİ

 Hatay Emniyet Müdürlüğü'nde Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu tarafından bir üst rütbeye terfi edenlere düzenlenen törenle rütbeleri takıldı.
HATAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE RÜTBE TERFİ TÖRENİ
 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Ottoman Otel'de düzenlenen rütbe terfi töreninde yaptığı konuşmada, kalkınma için huzur ve güvenliğini şart olduğunu söyledi.
     Terör başta olmak üzere organize suçlar ve uyuşturucuyla mücadelede başta olmak üzere polislerin jandarmayla işbirliği içerisinde güzel çalışmalar yaptığını ifade eden Lekesiz, ''Onların çalışmaları sayesinde toplumda huzur, asayiş ve güvenlik sağlanıyor. Güvenlik güçlerimiz, zorlu görevi en iyi şekilde yerine getirerek üstün vazife anlayışıyla çalışıyorlar'' diye konuştu.
 
                   
     Komşu Suriye'de bir takım sıkıntılar nedeniyle üretimin durduğunu, ticaretin kesintiye uğradığını üzülerek gördüklerini vurgulayan Lekesiz, dost ülkenin bir an önce huzura kavuşmasını temenni ettiklerini, kalkınma için huzur ve güvenliğin şart olduğunu kaydetti.
     İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, görevlerinin, vatandaşların can ve mal güvenliğini, toplumun huzurunu, anayasada güvence altına alınan bireylerin temel hak ve özgürlüklerini güven içerisinde yaşayacakları bir ortamı oluşturmak olduğunu belirtti.
 

     Görevleri sırasında vatandaş memnuniyetini esas alan evrensel değerlere büyük önem verdiklerini ifade eden Kılıç, bir taraftan da güvenlik özgürlük dengesini gözettiklerini söyledi.
     Güvenliğin bulunmadığı yerden özgürlükten bahsedilemeyeceğinin altını çizen Kılıç, bunların birbirini tamamlayan unsurlar olduğunu kaydetti.
 

     Konuşmaların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu tarafından bir üst rütbeye terfi eden 43 personele Vali Lekesiz, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder tarafından rütbeleri takıldı.
     Törene, vali yardımcıları ile MİT Müdürü Mehmet Ali Akdokur katıldı.