HATAY ESOB BAŞKANVEKİLİ FIRAT: ''KOSGEB KREDİSİ ESNAFI RAHATLATACAK''

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (HESOB) Başkanvekili Uğur Fırat, Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından esnafa sunulan kredilerin esnafı rahatlatacağını bildirdi. 
HATAY ESOB BAŞKANVEKİLİ FIRAT: ''KOSGEB KREDİSİ ESNAFI RAHATLATACAK''
Fırat, düzenlediği basın toplantısında, küçük işletmeleri krizden korumak amacıyla küçük ölçekli esnafa 30 bin TL, orta ölçekli esnafa 50 bin TL ve büyük ölçekli esnafa ise 80 bin TL'ye kadar kredi kolaylığı sağlanacağını bildirdi.
     Kriz ortamını aşmak ve esnafa katkı sağlamak amacıyla KOSGEB tarafından cansuyu paketi oluşturulduğunu dile getiren Uğur Fırat, ''Şu anda Türkiye'de 2 milyon esnaf var. 100 binine bu kredi yetecek durumda. KOSGEB burada esnafa yardımcı olmak amacıyla hareket ediyor. Esnaflarımız kredilerini aldıktan sonra ilk altı ay ödeme yapmayacaklar. Daha sonra aldıkları kredileri çok küçük bir faiz oranıyla ödeyebilecekler'' dedi.
     Fırat, krediyi alamayan esnafın da üzülmemesi gerektiğini belirterek, ''Çünkü KOSGEB kredi alamayan esnafımız için de ikinci bir uygulama başlatarak tekrar esnafın kredi almasını sağlayacak'' diye konuştu.