HATAY FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ SEZON AÇILIŞI YAPILDI

Hatay Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri 2011-2012 yılı sezon açılışı Antakya Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
HATAY FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİ SEZON AÇILIŞI YAPILDI
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, genç hakemlere fırsat verilmesi ve onların önüne engeller çıkarmamak gerektiğini ifade etti.
     Genç hakemleri yetiştirme ve profesyonel etme konusunda önemli eksiklikler bulunduğunu belirten Tütüncüoğlu, ''Genç hakemleri baskı altına alarak etkilemek isteyenler var. Hakemler bu işi para için değil bu spora hizmet etmek için yapıyor. Onların önünü açmak için bu baskıların ortadan kalkması gerekiyor. Onları kim etki altında bırakmaya çalışıyorsa çok büyük bir yanlış yapıyor. Lütfen onları rahat bırakalım ve kent olarak iyi hakemler yetişmesine imkan verelim'' diye konuştu.
 
     Tütüncüoğlu, 84 tane gencin bu işi yapmak için gönüllü olduğunu, onlara fırsat verilmesi halinde hem kenti hem de ülkeyi en iyi şekilde temsil edebileceklerini kaydetti.
     Tütüncüoğlu'nun yanı sıra Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Hatay Şube Başkanı Taha Tuna, Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Ali Kozan, Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Öztürk, Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi Yusuf Emre, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Yusuf Bitigen, Eski Süper Lig Hakemlerinden ve Gözlemci Temsilciler Kurulu Üyesi Cem Tosyalı da günün anlamına dair birer konuşma yaptı.
     Konuşmaların ardından ASKF Başkanı Öztürk, Yusuf Emre, Cem Tosyalı ve Tütüncüoğlu'na birer plaket verildi.
     Hatay bölgesinde görev yapacak olan 84 futbol hakemi ilk antrenmanını statta yaptı ve protokol üyeleriyle toplu fotoğraf çektirdi.