HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

 Hatay'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN
ATAYURT: ''Tedavileri tamamlanan üç caretta denize bırakıldı''
     Hatay'ın Erzin ve Samandağ ilçelerinde vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunan ve Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Deniz Kaplumbağaları İlk Yardım, Tedavi Kurtarma ve Araştırma Merkezi'nde (DEKİYM) tedavileri yapılan 3 caretta caretta türü deniz kaplumbağaları denize bırakıldı.
    
     HATAY: ''Sınır cayır cayır yanıyor''
     Önceki akşam Suriye sınırında başlayan ormanlık alandaki yangına Suriye müdahale etmeyince yangın rüzgarında etkisiyle 50 hektarlık alanda etkili oldu. Henüz Türkiye sınırına ulaşmayan yangına müdahale etmek için 5 arozöz ile çok sayıda itfaiye aracı hazır bekliyor.
    
     ANTAKYA: ''Uyuşturucu tacirlerine geçit yok''
     Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri (KOM) ev ve araçlarda uyuşturucu tacirlerine yönelik gerçekleştirdiği üç ayrı operasyonda 28 kilo 900 gram kubar esrar ile 2 bin 550 kök kenevir ele geçirdi.
    
     SÖZ: ''Lisans işlemlerinizi bayramdan önce bitirin''
     Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Öztürk kulüplere lisans işlemlerini bayramdan önce bitirmeleri konusundan uyarıda bulundu.
    
     ZAFER: ''Payas'ta kan bağış kampanyası''
     Dörtyol ilçesine bağlı Payas beldesi Kızılay Derneği Başkanı Bestami Altan, Ramazan nedeniyle kan bağışı kampanyası başlattıklarını bildirdi.
    
     EXPRES: ''Yeşildal seçmenlerle buluşmaya devam ediyor''
     AK Parti Milletvekili Adem Yeşildal Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) tatile girmesiyle kendi seçim bölgesindeki seçmenlerle bir araya gelerek sorunlarını dinlemeye devam ettiği belirtildi.
    
     ASİ: ''Girif'te yeniden nefes veren üstat''
     Tek örneği Amasya Müzesi'nde bulunan geleneksel Türk Sanat Musikisi'nin üflemeli sazı ''girift''i 15 yıllık emekle yeniden tasarlayıp üreten, bununla da kalmayıp bir de solo albüm çıkaran Neyzen ve Giriftzen Doç. Dr. Süleyman Erguner, ''Görevim bitmedi. Musikimizin böyle önemli bir çalgısının kaybolmaması için çabalarım sürüyor'' dedi.
    
     YORUM: ''Rüzgarla 23 bin konuta enerji''
     Rüzgar enerjisi açısından önemli bir potansiyele sahip olan Hatay'ın Belen ilçesinde 12 tribünden oluşan ve 36 megavat gücündeki santralin ayda yaklaşık 23 bin konutun enerji ihtiyacını sağlayabilecek güçte olduğu bildirildi.
    
     ÖZYURT: ''Ressam Altunay 42. sergisini açmaya hazırlanıyor''
     Antakya Antik Han Konuk Kültür Evi 22 Ağustos Cuma günü Ressam Yusuf Altunay'ın mozaik ve resim sergisine ev sahipliği yapacağı bildirildi.
    
     ASYA: ''Sümerler'de Türk Halk Müziği konseri''
     Türk Halk Müziği sanatçıları Nuray Hafiftaş ve Yunus Bülbül Sümer Havuzlu Bahçe Tesislerinde konser verdi.
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 14 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  177270 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle