HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

Hatay'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle: 
    
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN
 ASİ: ''İnönü Caddesi 4 gün boyunca trafiğe kapatılacak''
     Antakya Belediyesi Fen ve Su Kanal İşleri Müdürlüğü ekiplerinin İnönü Caddesinde gerçekleştireceği Kanalizasyon ana kollektör hattının onarımı, bakımı ve yol çalışması nedeniyle İnönü Caddesinin 4 gün boyunca araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.
    
     ASYA: ''Antakyalılar, dünyaya hoşgörü mesajı veriyorlar''
     Müslüman, Hristiyan ve Musevi gibi farklı dinlerin yanı sıra sünni ve alevi gibi farklı mezheplerin mensuplarının, kapı komşusu olduğu Antakya'da, farklı dine inananlar, barış, kardeşlik ve dostluk içerisinde ''Hoşgörü kenti''nin adına yakışır bir şekilde iyi ve kötü günde olduğu gibi özel günlerini de paylaşıyorlar.
    
     ÖZYURT: ''Suriye'de kayıtlar durdurulmuş''
     Suriye'de yaşanan olaylar ve Türkiye ile Suriye arasındaki gerginlik, iki ülke vatandaşlarının sınır ötesi bayramlaşmasını da tehlikeye soktu. Bu yıl bayramlaşma için sınırı geçme sırası onlarda ancak Suriye hükümetinin bu yıl sınır ötesi bayramlaşmayı iptal edeceği ifade ediliyor.
    
     YORUM: ''Hatay polisi sayesinde yaşlılar artık yalnız değil''
     Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ''Kimsesi bulunmayan yaşlılar, bizim annemiz, babamız, teyzemiz ve amcamız. Onların yaşamlarını kolaylaştıracağız'' dedi. Kılıç, Büyük Antakya Oteli'nde kimsesi bulunmayan 92 yaşlıya verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nde görevli polisler tarafından yalnız yaşayan yaşlıların tüm sorunlarının çözümlendiğini söyledi.
    
     ZAFER: ''Belen'de uyuşturucu operasyonu''
     Belen ilçesinde 2 ayrı eve düzenlenen operasyonda toplam 3 kilo 800 gram esrar ele geçirildiği bildirildi. Olayla ilgisi bulunan 2 kişi tutuklandı.
    
     EXPRES: ''Antakya Belediyesi ve Ege Üniversitesi iş birliğiyle engellilere ücretsiz diş tedavisi''
     Antakya Belediyesi Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile yaptığı işbirliği ile 400 engellinin diş tedavi bakımlarını ücretsiz gerçekleştireceği belirtildi.
    
     KENT: ''İHH Antakya'da iftar yemeği verdi ''
     İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Antakya'da 2 bin 500 kişiye iftar yemeği verdi.
     Antakya Vali Ürgen Alanı DSİ Parkında verilen yemek sonrası açıklama yapan İHH Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, Ramazan bugüne kadar 17 ilde yaklaşık 35 bin kişiye iftar yemeği verdiklerini ayrıca 9 ilde daha bu etkinliği sürdüreceklerini belirtti.
    
     ATAYURT: ''Yakalananlar cezalandırılacak''
     Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürülüğü ekipleri yaksak balık avcılığına karşı kontrolleri sıklaştırdı. Ekiplerin Asi Nehri üzerinde davul olarak tabir edilen demir veya kamışlarla yapılan tuzaklarla yapılan kaçak avcılığa müdahale etti.
    
     HATAY: ''Kiminin parası, kiminin duası''
     Kuraklık ve açlığın pençesinde kıvranan Somali için Erzin'de işadamları ve vatandaşlar yağmur duası yaptı. Erzin Genç İşadamları Derneği Başkanı Necat Ertaç, Türkiye'nin Somali'ye her türlü yardımı yaptığını belirterek ''Bizde manevi olarak yanlarında olduğumuzu göstermek istedik'' dedi.
    
     ANTAKYA: ''İlk Defne Festivali''
     Hatay Valiliği girişimi ve ilgili kurumların da katılımı ile Antakya'da 14-16 Ekim tarihleri arasında Hatay Defne Festivali düzenleneceği bildirildi.
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 19 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  205340 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle