HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

Hatay'da yayımlanan bazı gazetelerin haber başlıkları şöyle:
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN
 ASYA: ''Arapça bilen Türk öğretmenler tarafından eğitim''
     Ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Kızılay tarafından Reyhanlı, Altınözü, Yayladağı'nda kurulan geçici çadır kentlere yerleştirilen Suriyelilerin çocuklarına, Arapça bilen Türk öğretmenler tarafından Türkçe, hayat ve fen bilgisi gibi dersler veriliyor.
    
     ÖZYURT: ''ABD'de Hatay rüzgarı esecek''
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, 06-09 Ekim tarihleri arasında California, Los Angeles'taki Orange County Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek olan ''Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali''nin, Hatay'ın ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına büyük katkı sağlayacağını kaydetti.
    
     ANTAKYA: ''Yıldırım 2011 tatbikatı başladı''
     Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2011 yılı planlı tatbikatlarından olan ''Yıldırım-2011'' seferberlik tatbikatı, Kara Kuvvetleri Komutanlığının İskenderun'daki 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında başladı.
    
     ATAYURT: ''Başsavcı Yazar'da Rektör Güder'e ziyaret''
     Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'e iade-yi ziyarette bulundu.
    
     ZAFER: ''Belediye başkanı ile görüştürmeyen görevliyi öldürdü''
     Hatay'ın Belen ilçesinde, taşeron firmadan maaşını alamadığı için işinden ayrıldığı öne sürülen temizlik işçisi, Belen Belediye Başkanı Yılmazlar ile kendisini görüştürmek istemediğini iddia ettiği site görevlisini tüfekle öldürdü
    
     HATAY: ''Çocuklar dünyanın eksenini hesapladı''
     Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü'nce hazırlanan ve Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından da desteklenen ''Yaşadığım Gezegeni Öğreniyorum'' projesi kapsamında Hatay'daki öğrenciler dünyanın çevresini ölçme çalışması yaptı.
    
     SÖZ: ''Ölümüne terk edilen kadın yardım bekliyor''
     Samandağ ilçesi Atatürk Mahallesi'nde yalnız başına yaşayan 75 yaşındaki Bedia nine kendisine gelecek yardımları bekliyor.
    
     EXPRES: ''MKÜ'de eski binalar yıkılıyor''
     Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) güvenliği tehdit eden eski binaların yıkılarak yaşanabilir bir eğitim ortamı oluşturulmaya çalışıldığı belirtildi.
    
     KENT: ''Bir hayvana gösterilen saygı insana gösterilen saygıdan farklı olmamalı''
     Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Odabaşıoğlu, hayvan haklarının da insan hakları gibi korunması gerektiğini söyledi.
    
     YORUM: ''Şehit polis toprağa verildi''
     Mardin'in Kızıltepe ilçesinde geçirdikleri trafik kazasında şehit düşen polis memurlarından Hasan Babacan (29) memleketi Hatay'ın Erzin ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 06 Ekim 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  110890 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle