HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

Hatay'da yayımlanan bazı gazetelerin haber başlıkları şöyle: 
    
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

   ZAFER: ''Yıllar sonra tekrar kilise olarak hizmet vermeye başladı''
     Hatay'ın İskenderun ilçesinde 1850 yılında yapılan ancak uzun yıllar depo ve sinema olarak kullanılan Süryani Katolik Kilisesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyonla yeniden kilise olarak hizmet veriyor.
    
     HATAY: ''Türkiye istiyor Hatay üretiyor''
     Samandağ ilçesine bağlı Fidanlı köyü Türkiye'nin fidan talebini karşılıyor. 50 çeşitten fazla fidanın yetiştirildiği Türkiye'nin ilk ve tek fidan üreten köyü yılda 7 milyondan fazla fidan üreterek ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
    
     SÖZ: ''Hatayspor deplasman fatihi 2-0''
     Spor Toto 3. lig 3. grup takımlarından Hatayspor deplasmanda karşılaştığı Afyonkarahisarspor'u 2-0 mağlup etti.
    
     ASİ: ''Hatay Küçük Millet Meclisi dönem çalışmalara başladı''
     Sivil toplum, meslek ve emek örgütleri ve ilin milletvekilleriyle her ay bir araya gelerek kentin ve Türkiye'nin güncel sorununu konuşmak için vekilleri müvekkilleriyle, seçilenleri seçmenleriyle buluşturmak için toplanan Hatay Küçük Millet Meclisi yeni dönem çalışmalarına başladı.
    
     KENT: ''Dünyada en bulaşıcı hastalık sigara bağımlılığıdır''
     Hatay Eczacılar Odası ve Pfizer ilaç firması tarafından eczacılara sigara bıraktırma yöntemleri ile reçetesiz ürünler ve bu ürünlerin eczahanelere katkıları konularında seminer verildi.
    
     YORUM: ''Doğru ve güzel Türkçe için diksiyon eğitimi''
     Emekli öğretim görevlisi Tülin Erduran tarafından vatandaşlara ''Doğru ve Güzel Türkçe için Diksiyon Eğitimi'' semineri verildi.
    
     ÖZYURT: ''Suya 3 yıldır zam yapılmıyor''
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Belediye Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada su bedeline 3 yıldır zam yapılmadığını söyledi.
    
     ANTAKYA: ''MKÜ'de doçent atamaları''
     Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Yönetim Kurulu, boş bulunan doçent kadrolarına atama yaptığı bildirildi.
    
     ATAYURT: ''Sabahattin Yalkın sanatseverlerle buluştu''
     Türkiye Yazarlar Sendikası Hatay Temsilciliği tarafından her hafta cumartesi günleri düzenlediği sanatçı buluşmalarının bu haftaki konuğu Antakyalı şair Sabahattin Yalkın oldu.
    
     ASYA: ''Turunçgil üreticilerine sertifika verildi''
     Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü geçen yıldan, bu güne kadar yürütülen ''Turunçgillerde Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY)'' projesi kapsamında ilk dönemde 57 ürüne ve 49 üreticiye sertifikaları verildi.
    
     EXPRES: ''İlköğretim okuluna Beyaz Bayrak''
     İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Gökmeydan Beldesi İlköğretim Okuluna temizlik ve hijyen kurallarına uyduğu için törenle Beyaz Bayrak astı.

HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 10 Ekim 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  195630 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle