HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

 Hatay'da yayımlanan bazı gazetelerin haber başlıkları şöyle:
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN
  ZAFER: ''Ortadoğu cehenneme döner''
     CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Egemen güçlerin burada hesapları olabilir. Türkiye'yi bunların hesaplarında taşeron olarak kullanmaya kalkışırsak, Ortadoğu coğrafyası bir cehenneme dönüşür'' dedi.
    
     KENT: ''Tescilli köprü layık olduğu görünüme kavuşacak''
     Yayladağı ilçesinde bulunan ve Abbasiler Dönemi'nde yapıldığı tahmin edilen ve hala kullanılan ''Kasımbey Köprü''sünün restore edilerek güzel bir görünüme kavuşturulacağı bildirildi.
    
     ANTAKYA: ''Ediboğlu önerge verdi''
     CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Kalkınma Bakanlığı binasının 5 inci katının kolon ve kirişlerinin kesilerek makam odası yapmasına ilişkin soru önergesi verdi.
    
     ATAYURT: ''Harbiye'de zincirleme kaza''
     Harbiye Yolu üzerinde Antakya istikametinden gelen 5 araç fren yapmaması sonucunda zincirleme kazaya sebebiyet verildi.
    
     HATAY: ''Okulların depreme dayanıklılığı ölçülüyor''
     İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Hatay'da bin 49 özel ve resmi okulda 371 bin öğrenci ve 16 bin 400 öğretmenin olduğunu, il genelinde 6 grup halindeki mühendislerin resmi okullarda depreme dayanıklılık testinin yapmaya başlandıklarını kaydetti.
    
     SÖZ: ''Gadir-i Hum Bayramında barış ve kardeşlik mesajları verildi''
     Hazreti Muhammed'in hicretinin 10. yılında, veda haccı dönüşünde Hazreti Ali'yi taltif ettiği gün olarak bilinen ''Gadir-i Hum Bayramı'' Hatay'da çeşitli etkinliklerle kutlandı, etkinlikte barış ve kardeşlik mesajları verildi.
    
     YORUM: ''Antakya önemli bir belgesele konu olacak''
     Türkiye coğrafyasının toplumsal tarihini, insan hikayelerine yaklaştırdığı büyüteçle görselleştiren ''Yaşayan Bellek'' belgeselleri program dizisi, yeni yayın dönemini Antakyalıların kendi hikayelerini anlattıkları ''Masalla Gerçek Arasında Antakya'' belgeseli ile başlatacağı bildirildi.
    
     ASİ: ''Devrilen servis minibüsündeki 7 kişi yaralandı''
     Hatay'da devrilen servis minibüsündeki 7 kişinin yaralandığı bildirildi.
    
     EXPRES: ''Sağlık Bakanlığı'nda teşkilat yasası''
     Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Gönç, Sağlık Bakanlığı'nın Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamından getirdiği teşkilat yasasının reform niteliğinde fakat birçok eksiği bulunan bir uygulama olduğunu kaydetti.
    
     ASYA: ''Şehirlerin ilk sosyal merkezleri Ulu camiler''
     İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ise Antakya camilerinin en eskisi ve en büyüğü olan Asi Nehri kenarındaki Ulu Cami'nin içinin diğer tüm Türk camilerinde olduğu gibi çok sade olduğunu söyledi.
    
     ÖZYURT: ''Partimi iktidara taşımak için adayım''
     Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Reyhanlı İlçe Başkan adayı Hüseyin Zaroğlu, aralık ayı içerisinde yapılması beklenen ilçe kongresinde MHP'yi Reyhanlı'da iktidara taşıyabilmek için aday olduğunu söyledi.
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 16 Kasım 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  150300 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle