HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

 Hatay'da yayımlanan bazı gazetelerin haber ve başlıkları şöyle:
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN
ATAYURT: ''El işi ürünler kültürümüzün, kimliğimizin önemli bir parçası''
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Valilik Brifing Salonu'nda ''Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarının Yeniden Canlandırılması Projesi'' kapsamında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Hatay'a özgü 8 ayrı el işi alanında kurs açılacağını belirtti. Lekesiz, el işi ürünlerin kültürün ve kimliğin önemli bir parçası olduğunu kaydetti.
    
     HATAY: ''Medeniyetler Korosu hayran bıraktı''
     Amfi Tiyatroda sahne alan Medeniyetler Korosu, söylediği ilahi ve türkülerle dinleyenlere müthiş bir gece yaşattı. Gecede düzenlenen kitap bağış kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
    
     YORUM: ''Türkiye'nin kekik zenginliğine MKÜ'den bilimsel katkı''
     Dünya kekik ihracatının yüzde 70'ini elinde bulunduran Türkiye'nin bu bitkinin en önemli üretim merkezlerinden Hatay'da, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) tarafından yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda, birim alandan elde edilen verimi ve yağ oranı yüksek 10 yeni kekik türünün daha deneme üretiminin başarıyla sonuçlandığı bildirildi.
    
     KENT: ''Küçük meclis 12 haziran seçimlerini konuştu''
     Hatay Küçük Millet Meclisi toplandı. Hatay Forum Ortak Çalışma Grubu Girişimcisi Ekrem Dönmez, her hafta gerçekleştirdikleri Küçük Millet Meclisi toplantısında, 12 Haziran Pazar günü yapılacak seçimleri ele aldıklarını kaydetti.
    
     ASİ: ''Bu ülkenin reçetesi sadece milli görüşte''
     Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Emlak Bank Evleri önünde düzenlenen ''Bereket Mitingi''nde yaptığı konuşmada, bu ülkenin kurtuluş reçetesinin sadece milli görüşte olduğunu belirtti.
    
     ASYA: ''Sakin ve sabırlı davranmalıyız''
     Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Suriye'nin Türk sürücülere uyguladığı ''akaryakıt farkı'' sorununun çözülmesi konusunda Suriyelilerle görüşme halinde olduklarını belirterek, sakin ve sabırlı davranılması tavsiyesinde bulundu.
    
     SÖZ: ''Her ev bir atölye projesi''
     Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın sosyal faaliyet programı kapsamında Devlet Planlama Teşkilatı'nın otoritesinde, kadın, çocuk ve engellilerin sosyal düzeyinin yükseltilmesi amacıyla gerçekleştirilen ''Her Ev Bir Atölye'' projesi kapsamında, katılımcılara, mozaik işlemeciliğinden ney ve hasır tabak yapımı gibi farklı konularda eğitim veriliyor.
    
     EXPRES: ''Akgöl'den İskenderun çıkarması''
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayı Hasan Akgöl, seçim çalışmalırı kapsamında İskenderun ilçesine bağlı beldeleri gezerek vatandaşlarla bir araya geldi ve projelerini anlattı.
    
     ÖZYURT: ''Antakya'da kaçak devri kapandı''
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentte, kaçak yapı devrinin kapandığını belirterek, Antakya'nın geleceğiyle oynanmasına fırsat vermeyeceklerini kaydetti.
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 08 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  42995 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle