HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN

 Hatay'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN
  ÖZYURT: ''Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Manisa'ya atandı''
     Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım'ın Manisa Cumhuriyet Başsavcılığına atandığı bildirildi. Yıldırım, yaptığı açıklamada, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Adli Yargı Yaz Kararnamesi kapsamında atamasının Manisa'ya yapıldığını söyledi.
    
     SÖZ: ''Çocuklar tatilde şiddet unsuru oyunlardan uzak durmalı ''
     İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, çocuklardan tatillerini şiddet unsuru içeren bilgisayar oyunları ve kirli ortamlardan uzak durup, kitap okuyarak, satranç oynayarak, nezih mekanlardan oyunlara oynayarak dolu dolu geçirmelerini istedi.
    
     ATAYURT: ''Gerçek dışı söylemlerde bulunmayın''
     Hatay Valiliği Suriye'den Türkiye'ye sığınan mültecilerle ilgili olarak Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'in adı kullanılarak spekülasyonlar yapıldığını ifade ederek bu tür söylemlerden kaçınılması çağrısında bulundu.
    
     HATAY: ''Güveççi'ye ziyaretçi akını''
     Suriyeli sığınmacıların en büyük geçiş noktalarından biri olan Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü Türkiye'nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor. Köyü yerli ve yabancı 50'yi aşkın basın mensubu da mesken tutmuş durumda.
    
     YORUM: ''ATSO projelerde etkin ve başarılı üç oda arasına girdi''
     Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), projelerde etkin ve başarılı üç ticaret ve sanayi odası arasına girdiği belirtildi.
    
     ASYA: ''Aile içi şiddet kurumlar arası işbirliği''
     Hatay'da Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü tarafından ''Aile İçi Şiddet ve Kurumlararası İşbirliği Eğitimi'' gerçekleştirildi.
    
     ASİ: ''Sınır ötesi yardım''
     Türk Kızılay'ı, sınırda bekleyen ve kendi imkanlarıyla yaşam mücadelesi veren Suriyelilere gıda malzemesi dağıttı. ülkelerindeki karışıklık nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Yayladağı, Reyhanlı ve Altınözü ilçesiyle buraya bağlı Boynuyoğun köyünde kurulan toplam 5 geçici çadır kentlere yerleştirilen Suriyelilere yönelik insani yardım çalışmalarının tüm hızıyla sürdürüldüğü belirtildi.
    
     KENT: ''Yaz konseri müzikseverlerin beğenisini kazandı''
     Aalen ve Antakya Kültür Derneği Türk Halk Müziği Korosu ''Yaz Konseri'' verdi. Şef Ali Öztürk yönetimde Kültür Merkezi'nde sahne alan koro dinleyicilere müzik ziyafeti sundu.
    
     ANTAKYA: ''Kursiyerler hünerlerini görücüye çıkardı''
     Antakya Halk Eğitim Merkezi (HEM) değişik kurlarda eğitim alan çok sayıda kursiyer düzenlenen sergi ile eserlerini görücüye çıkardı.
    
     EXPRES: ''Altyapı tamam doğalgaz tamam sıra geldi üst yapıya''
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ''Prestij Caddeler Projesi'' çerçevesinde, alt yapı eksikleri daha önce giderilen ve ana hat ve ara bağlantıları tamamen döşenen doğalgazın ardından Atatürk Caddesi'nde üst yapı çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını belirtti.
HATAY GAZATELERİNDE BUGÜN haberi 22 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  44395 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle