Hatay Genç Mali Müşavirler Derneği Basın Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘’Ekonomik İstikrar Kalkanı’’ paketine Hatay Genç Mali Müşavirler Derneğinden yetersiz olduğu ve kapsamının genişletilmesi gerektiği huşunda eleştiri geldi.

Açıklanan tedbirlerin, kapsamı bakımdan daha geniş tutulması gerektiğini savunan Hatay Genç Mali Müşavirler Derneği yaptığı yazılı açıklama ile paket hakkında görüşlerini kamuoyuna açıkladı. Hatay Genç Mali Müşavirler Derneği (HGMMD) 18 Mart tarihinde açıklanan ‘’Ekonomik Kalkanı’’ paketiyle mağduriyetler giderilmeye çalışılmıştır.21 maddelik paket içerisinde beklentileri karşılayan maddelerin olmasıyla birlikte eksikliklerin olduğunu da belirtmek isteriz denildi.

HGMMD ’nin yazılı açıklaması şöyle;

Aralık ayından itibaren tüm dünyayı etkileyen covid-19 virüs salgını ülkemizde 10 Mart itibariyle ilk tanının koyulmasıyla kendini göstermiştir. Ortaya çıkan salgının sağlığa vermiş olduğu etki kadar şüphesiz ekonomik olarak da tüm dünyaya olumsuz etkileri olmuştur. Birçok ülkede salgın vakaları artarak ortaya çıkmış bu vakaları bertaraf etmek amacıyla her ülke vatandaşlarına zorunlu karantina uygulayarak önlem alma yoluna gitmiştir. Bu uygulamalar küresel anlamda ticari hayatı sekteye uğratmış adeta durma noktasına getirmiştir.

Tüm bu veriler ışığında en önemlisi özellikle verilecek ekonomik desteklerin uzun prosedürlerinin sadeleştirilmesi, kolaylaştırılması ve zaman kaybetmeden uygulamaya konulması elzemdir. Necip milletimizin tarih boyu birçok sıkıntıyı birlik ve beraberlik içinde atlattığını biliyoruz, bu sıkıntıyı da sükûnetle panik yapmadan birlik beraberlik içerisinde atlatacağımıza inanıyor biran önce sağlıklı günlerimize dönmeyi temenni ediyoruz.

Bu süreçte kendilerine en fazla iş düşen sağlık çalışanlarımıza işlerinde sabır ve kolaylıklar diliyoruz kendilerine minnettar olduğumuzu belirtmek istiyoruz ifadeleri kullanıldı.

Hatay Genç Mali Müşavirler Derneği Basın Açıklaması haberi 24 Mart 2020 12:47 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından Müşavirlik sektörüne eklenmiş olup  198 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
İlgili Sektör
Kategori
Hatay Genç Mali Müşavirler Derneği Basın Açıklaması haberi, Hatay Hatay Merkez Yerel Haberleri hatay ili hatay-merkez ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 198 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Hatay+Genç+Mali+Müşavirler+Derneği+Basın+Açıklaması Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Hatay Genç Mali Müşavirler Derneği Basın Açıklaması Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! https://firmarehberim.com/haber/yerel/hatay-genc-mali-musavirler-dernegi-basin-aciklamasi-234914 #Hatay #Genç #Mali #Müşavirler #Derneği #Basın #Açıklaması #HatayGenç #GençMali #MaliMüşavirler #MüşavirlerDerneği #DerneğiBasın #BasınAçıklaması #HatayGençMaliMüşavirlerDerneğiBasınAçıklaması