HATAY HEYETİ KOCAELİ ÇINARLIDERE’DEKİ YÜRÜYÜŞE KATILDI

Yeni yasayla Büyükşehir statüsü kazanan Hatay’dan, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz hafta sonu Kocaeli’ne giden Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve beraberindeki heyet, hafta sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte Derince Çınarlıdere Mesire Alanı’nda yürüdü.
HATAY HEYETİ KOCAELİ ÇINARLIDERE’DEKİ YÜRÜYÜŞE KATILDI
Yürüyüşe Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Yayladağı Belediye Başkanı M. Kemal Dağıstanlı, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ile belediye meclis üyeleri ve mühendislerden oluşan heyet katıldı.Kocaeli’nin dört bir köşesinden gelen sporseverlerin de hazır bulunduğu programa Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile ünlü televizyoncu Tayfun Talipoğlu da katıldı. Isınma hareketleriyle başlayan yürüyüş öncesinde katılımcıları selamlayan Antakya Belediye Başkanı Savaş, Büyükşehir yöneticileriyle Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerini en güzel şekilde ağırladıkları için teşekkür etti.

Başkan Karaosmanoğlu’nun Kocaeli genelindeki belediyecilik çalışmalarının yanı sıra haftanın üç günü halkla birlikte gerçekleştirdiği sağlıklı yaşam yürüyüşlerini de kendilerine örnek alacaklarını söyleyen Savaş, ‘’Geleceğe sağlıklı nesiller yetiştirmek adına Kocaeli’nde halk sağlığına verilen önem bizi çok etkiledi. Başkanımız Karaosmanoğlu, hizmetleriyle ve sizin desteğinizle dik yürüyor. Arkasında siz varsınız. Biz de güzel şeyleri kendimize örnek alıyoruz’’ ifadesini kullandı.Kırıkhan Belediye Başkanı Sakman etkinlikte yaptığı açıklamada, ‘’Büyükşehir sürecinde işi ustadan, İbrahim ağabeyimizden öğrenmeye geldik’’ şeklinde konuştu. Portakal diyarından Kocaeli’ne selam getirdiklerini söyleyen Dörtyol Belediye Başkanı Keskin ise, ‘’Misafirperverliğiniz için size teşekkür ediyoruz. Kocaeli Büyükşehir’deki uygulamaları örnek alıp, bunları kentimizde uygulamak istiyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Yayladağ Belediye Başkanı Dağıstanlı da, ‘’Kocaeli, gerçekten bir Avrupa kenti olmuş. Bunu yakından görmek gerekiyor. Kocaeli bizim için rol model olacak’’ dedi. Kendisini artık Kocaelili olarak gördüğünü söyleyen ünlü televizyoncu Talipoğlu, Kocaeli’nin çevresiyle, doğasıyla ve insanıyla müthiş bir kent olduğunu, Büyükşehir deyince akla Kocaeli’nin geldiğini, o nedenle de örnek alındığını dile getirdi.