Hatay için Turizm Rehberi Hazırlandı

Hatay'ın Turizm Potansiyelinin Sunulduğu 216 Sayfalık Turizm Rehberi Hazırladı. Digital-art Şirketi Tarafından Hazırlanan Bu Rehberle Hatay'ın Tanıtım Atağındaki En Büyük Eksikliğinin de Önüne Geçilmiş Oldu.
Hatay için Turizm Rehberi Hazırlandı
Hatay'ın turizm potansiyelinin sunulduğu 216 sayfalık turizm rehberi hazırladı. Digital-Art şirketi tarafından hazırlanan bu rehberle Hatay'ın tanıtım atağındaki en büyük eksikliğinin de önüne geçilmiş oldu.

Digital-Art Genel Müdürü Hakan Boyacı, Hatay'ın tanıtımı için tam 216 sayfa kuşe, özel kapak uygulamalı, 34 adedi havadan helikopterle olmak üzere toplamda 376 adet değişik açılardan çekilmiş fotoğrafların kısa bilgilerle bir araya getirip hazırladığı turizm rehberini hazırladıklarını açıkladı.

Marka kent olma yolundaki Hatay'ın tanıtımı amacıyla Başkent'te Hatay Günleri'nde bedava dağıtılan turizm rehberi yoğun bir ilgi gördü. Baskısı, fotoğrafları ve içindeki bilgileri dikkat çeken Hatay Turizm Rehberi'ni hazırlarken çok emek harcadıklarını ve uzmanların da görüşlerini aldıklarını belirten Hakan Boyacı, "İçerikteki çalışmalarda Prof.Dr. Ataman Demir'den, müzenin arkeologlarına uzmanların yazısına ve bilgilerine rastlamak mümkün. Kitap içerisinde ilimizin tarihi ve turistik mekanları, kültürü, el sanatları, mutfak kültürü, haritalar, önemli telefonlar, otel ve restorant bilgilerine ulaşmak mümkün." dedi.

Hatay Rehberi'ni hazırlamanın kendilerine 3 yıla mal olduğunu belirten Boyacı, "Bu zaman diliminde her mevsimde ilin değişik yerlerinden, havadan, denizden, yerden 80 bine yakın fotoğraf çektiklerini ve bu fotoğrafların en iyilerinden 420 adedini seçerek turizm rehberinde kullandıklarını söyledi. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olduğunu belirten Boyacı, "Aldığımız eğitim doğrultusunda Akdeniz Bölgesi'nde bile nadiren rastlanacak ekipman yatırımları yaptık. Profesyonel ekipmanlarımızın olması bize hem düşük fiyatla kaliteli iş yapma olanağı sağlıyor, hem de uluslar arası alanda rekabet gücü sağlıyor. İlimizin tanıtımında deneyimin çok önemli olduğuna inanıyorum. Diğer önemli olan ise ilin turizm marka kent değerlerinin iyi biliniyor olması." dedi.

En büyük üzüntülerinin Hatay'ın üstünde uluslararası düzeyde profesyonel işler üretilmemesi olduğunu belirten Boyacı, "Bazen günümüzün sanat ve estetik değerlerinde Hatay'da fazla anlaşılamamamıza neden oluyor. Buna rağmen biz memleketimize hizmet etmekten vazgeçmeyeceğiz. Yakında TRT ile birlikte ilimizin yeni bir belgeselini çekeceğiz. Kısacası bizler profesyonel ekipmanlarımızla ilimizin tanıtımına profesyonel olarak destek vermeye her zaman hazırız." diye konuştu.