HATAY İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, karayolları yapım hizmetlerinde kurumlarla vatandaşlar arasında kamulaştırma sorunu yaşandığını söyledi.
HATAY İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Lekesiz, İl Özel İdare binasında yapılan 2011 yılı ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, hizmetlerin yürütülmesinde kamulaştırma çalışmalarında bazı sıkıntılar yaşandığını kaydetti.
     Yol yapım çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Mülk sahibi vatandaşlarımızdan kamu hizmetleri yürütülürken daha sağduyulu olmalarını rica ediyoruz. Amacımız vatandaşımızı mağdur etmek, malının bedelini tam olarak ödememek asla değildir. Karayolları bir insan vücudunun ana damarları gibidir. Takdir edersiniz ki, son 50 yıl içinde taşıt sayısı artı. Bu nedenle yeni yollar yapmak zorundayız. Kaynaklarımız var. Bu kaynaklarımızı değerlendirerek her tarafa yol yapmak istiyoruz. Herkes elbette ki malının karşılığını alacak. Ancak bizde de kamulaştırma söz konusu olduğunda vatandaşımız bunu fırsat bilerek malını yüksek değerlerden vermek istiyor.''
     Lekesiz, belediye başkanları ve kaymakamların yapılacak olan hizmetler hakkında vatandaşları bilgilendirerek, ikna etmelerini istedi.