HATAY İL MÜFTÜSÜ SİNANOĞLU:BAYRAMLAR İNSAN OLMA KİMLİĞİNİN ÖNE ÇIKTIĞI KUTLU ZAMAN DİLİMLERİDİR

Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, ''bayramların insan olma kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleri olduğunu'' belirtti.
HATAY İL MÜFTÜSÜ SİNANOĞLU:BAYRAMLAR İNSAN OLMA KİMLİĞİNİN ÖNE ÇIKTIĞI KUTLU ZAMAN DİLİMLERİDİR
Sinanoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bayramlarda sevgi ve huzurun dalga dalga topluma yayıldığını kaydetti.
     Bayramlarda dargınlık ve küskünlüklerin sona erdiğini ifade eden Sinanoğlu şöyle devam etti:
     ''Ferdî hayatta dindarlığın, sosyal hayatta huzur ve dayanışmanın öne çıktığı, yüce dinimiz hakkında doğru bilgilenme ve derin bir dindarlık şuuru içinde ibadet etme hazzının yoğun olarak yaşandığı rahmet ayı Ramazan'nı geride bırakarak, sevgi ve şefkatle birbirimize ellerimizi uzatma ve kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bayramlar, iç dünyamızdan başlayarak sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin ve hoş görmenin, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız, insan olma kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleridir. Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum.''