HATAY İL ÖZEL İDARESİ BİNASI PROJE YARIŞMASI

Hatay Valiliği koordinesinde ''Hatay İl Özel İdaresi Binası Proje Yarışması'' düzenleneceği bildirildi.
HATAY İL ÖZEL İDARESİ BİNASI PROJE YARIŞMASI
  Hatay Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürülüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İki farklı binada hizmet veren Hatay İl Özel İdaresi'nde, yaşanan evrak sirkülasyonu, araç parkı, personel ve zaman kaybı nedeniyle sıkıntıların yaşandığı ayrıca İl Özel İdaresi'nin görev ve sorumluluklarının artması, norm kadro gereği yeni birimlerin kurulacak olması ile personel sayısının artacağı öngörüldüğünden, mevcut binaların yeterli olmayacağı düşünüldüğü belirtildi.
     Eski Köy Hizmetleri binasının olduğu alanda yapımı düşünülen, yatay ve yörenin mimari dokusuna uygun bir mimarinin hakim olacağı yeni hizmet binasının tamamlanmasıyla, Özel İdare'nin tüm birimlerinin bir araya toplanacağı, ilin kırsal kalkınma çalışmalarının çok daha sağlıklı şekilde yürütüleceği, araçların kullanımına daha az ihtiyaç duyulacağı modern bir hizmet binası olacağı kaydedildi.
     Açıklamada, Hatay Valiliği koordinesinde İl Özel İdarenin 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 23. Maddesi'ne göre Türkiye genelini kapsayacak Hatay İl Özel İdaresi Binası Proje Yarışması düzenleneceği ve yarışma şartnamelerinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.