'HATAY İLİ STRATEJİK PLANI'NI TAMAMLADI

Vali Celalettin Lekesiz, ''Gelecekteki yol haritasını belirleyecek olan 'Hatay İli Stratejik Planı'nı tamamladık'' dedi.
'HATAY İLİ STRATEJİK PLANI'NI TAMAMLADI
 Lekesiz, İskenderun'da düzenlenen 2010 yılı değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, halka hak ettikleri hizmeti verebilmek için kamu hizmeti veren herkesin yoğun bir şekilde çalıştığını ifade etti.
     Eğitimden sağlığa, alt yapıdan, kültür varlıklarının yeniden canlandırılmasına, ulaşım sektöründen, spora kadar pek çok alanda çalışmalarının devam ettiğini anlatan Lekesiz, şunları kaydetti:
     ''Hatay ilinin gelecekteki yol haritasını belirleyecek olan 'Hatay ili stratejik planı'nı tamamladık. En geç bir ay içerisinde bu planı tüm kurumlara STK'lara vereceğiz. Bunun yanında turizm master planı yapıyoruz. İlimizin tamamında yeni turizm bölgeleri oluşturuyoruz, bölgede turizm alanında önemli yatırımlar yapılacak. Tarım, sanayi master planları hazır birlik berberlik içerisinde tüm sorunların üstesinde geleceğiz.''
     Lekesiz, İskenderun'da tüm Doğu Akdeniz'e ve Irak'a hitap edecek lojistik köy projesi hazırladıklarını belirterek, ''Tüm kurumlar koordinasyon içerisinde çalışıyoruz. Eğitime büyük önem veriyoruz. Okul öncesi eğitimde Hatay tüm Türkiye'de ilk 5'in içerisinde, bu başarı çıtasını bu yıl daha da yükselteceğiz. Bu tip toplantılarda ortak akıl oluşuyor. Kamu ya hesap veren bir anlayış içerinde çalışıyoruz'' dedi.
     İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise yaptığı konuşmada bu tip toplantıların sorunların çözümünde önemli olduğunu bildirerek, halkın en iyi hizmeti hak ettiğini ifade etti.
     Yapılan konuşmaların ardından kurumların il müdürleri 2010 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.
     Belediye kültür merkezinde düzenlenen değerlendirme toplantısına Hatay ilinde görev yapan il müdürleri, İskenderun belediye başkanı Yusuf Civelek, kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.