HATAY İLİNE SAHİP ÇIKALIM

Son günlerde gerek ulusal medyada gerekse dış basında Hatay ili hakkında aslı astarı olmayan haberler yayınlamakta ve bu haberler ilimize ciddi şekilde zararlar vermekle beraber insanları korkutmaktadır
HATAY İLİNE SAHİP ÇIKALIM
Oysa Hatay ili  yıllardır medeniyetlere ev sahipliği yapmış, bir çok dinleri bir arada barındırarak,kardeşçe yaşamayı,kendine ilke edinmiş bir şehirdir. Hiç kimse Hatay ili ile ilgili oyunlar oynamaya kalkmasın, bu şehri sahipsiz zannetmesinler. Birileri çıkıp Hatay ilini biz koruyacağız diyor, bunu dile getirmesi yanlışın ötesindedir. Hatay'da yaşayan halk olarak kimsenin korumasına ihtiyacımız olmadığı gibi kendimizi koruyacak durumdayız. kaldı ki bizi koruyacak biri varsa Devletimiz bizleri korur. Son günlerde medyada ve görsel basındaki haberlerde bir çok ülke (Usa-Fransa-İngiltere-İtalya-Belçika) kendi vatandaşlarına Türkiye'deki belirli bölgelere gitmemeleri uyarısında bulunmaktadır. Bu bölgelerden biride Hatay ili olması bizleri üzdüğü gibi bizleri derinden yaralamıştır. Bu haberlerden dolayı şehrimize gelecek yerli ve yabancı turistlerin iptal edilmesine neden olmuştur. Halbuki Türkiye'nin en güvenli şehri Hatay'dır. Türkiye'nin en modern şehri Hatay'dır. Türkiye'nin en misafirperver şehri Hatay'dır. Türkiye'nin en Hoşgörü ili Hatay'dır. İlimiz Orta doğudan aldığı darbe yetmiyormuş gibi şimdide mesnetsiz haberler yaratılarak Hatay ilinin Turizmine, Esnafına, İhracatçısına, Nakliyecisine darbe vurulmaktadır. Hatay halkı olarak suskun kalmamalıyız. İlimize hep beraber sahip çıkmalıyız. Hatay valiliği tarafından ziyaretçiye hazır denilmesine rağmen Yeni Müzemizin açılmaması, Sen Piyer kilisenin açılmaması sektöre sıkıntı yaratmaktadır. Bu yerlerin açılması sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı onayına kalmıştır. Peki Turizm sektörü olarak bu iki yerin açılması için ne gibi girişimler yapıyoruz. Hiç bir şey. Peki neden ilimize sahip çıkmıyoruz. Komşu ilimiz Gaziantep şehrinden niye örnekler almıyoruz? Gaziantep'teki tüm halk hep beraber hareket edip şehri için inanılmaz hizmetler yapıyor ve yaptırıyor. Tebrikler Gaziantepliler. Hatay Turizm Derneği Başkanı olarak Hatay milletvekillerinden,Kamu kurum kuruluşlardan,Belediyelerden, Ticaret Borsasından, Ticaret odasından, Sivil toplum örgütlerinden Hatay ilinin sorunlarına eğilmesini, Hatay ilinin prestijinin kaybolmaması için şimdiden girişimde bulunmalarını istirham ediyoruz.Bu Şehir hepimizin. Bu şehir güzelliklerle anılmalı ve hatırlanılmalı, Terörle değil.

Saygılarımla,

Sabahattin NACİOĞLU

Hatay Turizm Derneği Başkanı

HATAY İLİNE SAHİP ÇIKALIM haberi 30 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  25325 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle