HATAY IN HUZURUNU KİMSE BOZAMAZ

DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipleri Birliği, ’Yastayız’ adlı eylem ile Reyhanlı İlçesinde gerçekleşen üzücü olayı protesto etti ve Reyhanlı halkının yanında olduklarını haykırdılar.
HATAY IN HUZURUNU KİMSE BOZAMAZ
KESK binası önünde toplanan DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipleri Birliği üyeleri Ata köprüsüne kadar slogan atarak yürüdüler.Mydones önündeki eyleme DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipleri Birliği Genel Başkanları ile üst düzeydeki yöneticileri katıldı.Eylemde konuşma yapan DİSK Genel Sekreteri Arzu Atabek Çerkezoğlu, “Hataylılar coşkulu insanlardır. Acıyı ve coşku nasıl yaşamasını da bilir” dedi.Barışın ve hoşgörünün merkezi olan Hatay’ın başka yerlere benzetilmeye çalışıldığına dikkat çeken Çerkezoğlu,”Hiç kimse endişe etmesin bu ülkeyi yönetenler provokasyonları ile Hatay’ın huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
 
 Hatay Sunnisi, Alevisi, Hıristiyani, Yahudisi, Arap, Çerkezi ve Kürdü yüzyıllarca kardeşlik içerisinde yaşamış ve yaşamaya da devam ediyor. Reyhanlı’da yaşanan olayların sorumlusu AKP hükümeti ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’dur. Hükümeti buradan uyarıyoruz. Ortadoğu politikasından ve dış güçlerin taşeronluğundan vazgeçmelidir. Yoksa böylesine üzücü olaylar sona ermeyecektir” açıklamasında bulundu.DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipleri Birliği Genel Başkanları ile üst düzeydeki yöneticileri birer konuşma yaparak düşüncelerini ifade ettiler.
HATAY IN HUZURUNU KİMSE BOZAMAZ haberi 18 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  62180 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle