Hatay İstanbul günlerine hazırlanıyor.

 İstanbul Hataylılar Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, bu yıl İstanbul'da ikincisi düzenlenecek Hatay Günlerinin 28 Mart ve 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.
Hatay İstanbul günlerine hazırlanıyor.
 Kaçar, Mado Evi'nde düzenlediği basın toplantısında, Hatay'ı İstanbul'da her yönüyle tanıtmak istediklerini belirtti.
     İstanbul'da yaşayan Hataylılar olarak oluşturdukları güç birliği ile ilin tanıtılması için çeşitli faaliyetler yürüttüklerini ifade eden Kaçar, şöyle konuştu:
     ''Hatay'ın sahip olduğu tüm güzelliklerin İstanbullular tarafından bilinmesi için ilkini geçen yıl yaptığımız İstanbul'da Hatay Günlerini, bu yıl 28 Mart ve 1 Nisan tarihleri arasında düzenliyoruz. Geçen yıl düzenlenen ilk etkinliğimiz İstanbul'da büyük yankı uyandırdı. Bundan sonraki yıllarda da bu etkinliği geleneksel hale getirmek istiyoruz. 10 yıl sonra Hatay'ın her türlü değerleriyle marka olacağına inanıyoruz. Geçen yıl düzenlenen etkinlikte 80 standımızı yaklaşık 250 bin kişi gezdi. Bu yıl oluşturulacak 120 standı 500 bin kişinin gezmesini bekliyoruz''
     Kaçar, Taksim'de Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayacak etkinlikler kapsamında, geniş katılımlı bir yürüyüş yapılacağını kaydetti.
     Yaklaşık 85 metre uzunluğunda künefe yaptırarak İstanbullulara ikram edeceklerini anlatan Kaçar, etkinlik kapsamında ayrıca Antakya Medeniyetler Korusu'nun da konser vereceğini ifade etti.
     Kaçar, geçen yıl Kasım ayında Antakya'da gerçekleştirdikleri Medeniyetler Defilesi'nde elde edilen bağışlarla Van'da 5 dönümlük arsa üzerine bin metre kapalı alanı olan 'Van Depremzede Çocuk Rehabilitasyon Merkezi' inşaatı yapıldığını ve Mart ayı içerisinde de merkezin açılışının yapılacağını sözlerine ekledi.