HATAY, JATA DÜNYA SEYAHAT FUARINA KATILACAK

Japonya'nın başkenti Tokyo'da 24-26 Eylül tarihlerinde düzenlenen JATA Dünya Seyahat Fuarı'na Hatay'ın da katılacağı bildirildi.
HATAY, JATA DÜNYA SEYAHAT FUARINA KATILACAK
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, fuarda kentin tanıtımını en iyi şekilde yapmaya çalışacaklarını kaydetti.
     Fuara Türkiye ile birlikte yaklaşık 140 ülkeden seyahat acenteleri, tur operatörleri ve büyük konaklama tesislerinin temsilcilerinin katılacağını ifade eden Lekesiz, Hatay'ın sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerini tanıtarak dış dünyaya olan bağlantılarını güçlendirmesi gerektiğini belirtti.
     Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2007 yılında Hatay'ın ''Kültür Markalı'' 15 kent arasında ilan edildiğini hatırlatan Lekesiz, bu kapsamda iller arasında sahip olduğu tarihi ve kültürel mirası ortaya çıkarmak, iyileştirmek, daha da güçlendirerek geleceğe taşımak, somut ve soyut kültüre sahip çıkmak konularında bir yarış başladığını kaydetti.
     Lekesiz, Tokyo'daki organizasyonda da kentin en iyi şekilde temsil edilerek üst düzeyde tanıtımının sağlanacağını bildirdi.