HATAY KARİYER GÜNLERİ KONFERANS

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Halit Erhan Ercivelek, gençlere, yenilikler açık olmalarını, bilimsellik ve analitik özelliklerini geliştirmelerini istedi.
HATAY KARİYER GÜNLERİ KONFERANS
  Ercivelek, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Yerleşkesi, Ziraat Fakültesi binasında gerçekleştirilen ''Hatay Kariyer Günleri'' etkinliği kapsamında ''Girişimcilik, liderlik ve CV hazırlama'' adlı konferansında yaptığı konuşmada, gençlerin her işi yaparım mantığından uzaklaşıp, yapabilecekleri en iyi işe odaklanmaları gerektiğini ifade etti.
     Kariyer yapmanın her zaman ikinci planda kalmasının faydalı olacağını kaydeden Ercivelek, birey olarak herkesin kendi farkına varılması gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti:
     ''Her sosyal ve siyasal sistemin bir insan merkezi vardır. o insanı çözerseniz sistemi de çözmüş olursunuz. Kariyeri ne olursa olsun bireyin kendi farkına varması lazım. Hangi işi yaparsanız yapın o işi en iyi şekilde yapın. İşi iyi yaptığınız sürece para kazanırsınız. Bilimsellik ve analitik yeteneğinizi geliştirin, yabancı dilinizi ölçümleyin ve daha da geliştirmenin yollarını arayın. Zayıf yönlerinizi geliştirin, güçlü yönleriniz üzerine planlar kurun. Her işi en iyi şekilde yapmanıza gerek yok yaptığınız işi iyi yapı size yeterli olacaktır. Zayıf yönleriniz üzerine planlar kurup enerjinizi boşa harcamayın''
 

     
     - İNSAN İLİŞKİLERİNİZİ GELİŞTİRİN-
    
     Ercivelek, insan ilişkilerinin geliştirilmesinin iş hayatı için çok önemli olduğunu ifade ederek, iletişim çağında insan ilişkilerinin çok değer kazandığını kaydetti.
     Vizyon sahibi olmak gerektiğini belirten Ercivelek, hedefe ulaşmanın kolay olmadığını, hedefe ulaşmak için bazı zorluklara göğüs germek, enerjiyi hedefe ulaştıracak yollarda kullanılmasının önemine vurgu yaptı.
     Ercivelek, CV hazırlama konusunda en önemli unsurun dürüstlükten taviz vermemek olarak ifade ederek, işverenlerin beyaz yalanları bir saat içinde ortaya çıkarabilecek kabiliyete sahip olduklarını kaydetti.
     Belgelenebilir her türlü bilginin CV'ye yazılmasının gerekliliğini belirten Ercivelek, ''Kendinize olan saygınızdan ödün vermeyin ve yalnış bilgi vermeyin, yazdığınız her bilgi belgelenebilir olsun'' dedi.
     Konferansa Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, İŞKUR Müdür Ahmet Bulanık, bir çok kurum müdürü ve öğrenciler katıldı.