HATAY MİLLETVEKİLLERİ TÖRENLE MAZBATALARINI ALDI

Hatay'dan TBMM'ye gitmeye hak kazanan üç siyasi partinin milletvekilleri törenle mazbatalarını aldı.
HATAY MİLLETVEKİLLERİ TÖRENLE MAZBATALARINI ALDI
    İl Seçim Kurulu Başkanı Şefik Alagöz, Adliye Sarayı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, seçim sürecinin çok düzenli ve sıfır sorunla sona erdiğini söyledi.
     Alagöz, çok önemli ve onurlu bir göreve seçilen milletvekillerinin bundan sonra partilerin değil, milletin temsilcisi olarak çalışacağını ifade etti.
 

     Seçilen milletvekillerinin demokrasinin daha ileri noktalara taşınması konusunda çalışacağını belirten Alagöz, hoşgörü örneği olarak gösterilen Hatay'da seçimlerin güzel bir şekilde geçmesinden dolayı herkese teşekkür etti.
     Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin de seçimlerin bittiğini ve halkın son sözünü söylediğini belirtti. Bundan sonra hizmet zamanı olduğunu ifade eden Ergin, ''Artık kentimiz, ülkemiz ve bayrağımız için enerjimizi ortaya koyarak çalışacağız'' dedi.
     CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu da sıfır sorunla seçimlerin atlatıldığını, hoşgörü kenti Hatay'a da bunun yakışacağını söyledi.
 

     Seçimin bittiğini, maçın da sona erdiğini ifade eden Ediboğlu, bundan sonra kentin sorunlarını çözmek için 10 milletvekilinin birlikte çalışacağını ve kenti layık olduğu yere taşıyacaklarını belirtti.
     MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin de seçimlerin ardından milletin iradesine saygı duymak gerektiğini dile getirdi.
     Kazananları tebrik ettiğini ifade eden Çirkin, MHP'nin de TBMM'de bulunmaya ve milleti temsil etmeye layık görüldüğünü söyledi.
 

     Konuşmaların ardından 10 milletvekiline mazbataları, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Keskin, Baro Başkanı Sinan Akgöl ve İl Seçim Kurulu Başkanı Alagöz tarafından verildi.
     Törenden sonra milletvekilleri hatıra fotoğrafı çektirdi.