HATAY MODERN STADINA KAVUŞUYOR?

Son iki yılda İlimizde yapılan, inşaatı devam eden ve yapımı planlanan spor tesisleri ile Hatay, spor kenti olma yolunda hızla ilerliyor.

HATAY MODERN STADINA KAVUŞUYOR?

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın: 25.000 seyirci kapasiteli Hatay Stadyumu ihalesi 14 Kasım’da Toki tarafından yapıldı. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak olan stadyumun 2015 yılı sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Aynı arsa üzerine stadyumun hemen yanında, Atletizm sahası, 4.000 kişilik spor salonu, olimpik ölçülerde kapalı yüzme havuzu, tenis kortları ve futbol sahaları da yapılacak.  Bu tesisler stadyumla eş zamanlı olarak 2015 yılı içerisinde bitirilerek, yaklaşık 200 dönümlük bir alanda çok modern bir spor kompleksi oluşturulacak. Stadyumun tribün altlarında oluşturulacak olan antrenman salonları da amatör branşların hizmetinde olacak. Aynı zaman da Uluslar arası kriterlere uygun olacak bu modern stadyumda Milli maçlarda rahatça oynanabilecek. Yapılacak futbol sahaları ise amatör takımlarımızın antrenman ve müsabakalarında kullanılacağından, tesislerimizin bitmesiyle birlikte Hatay futbolunun ve sporunun çağ atlayacağına inanıyorum. Bütün bu tesislerimizin tamamlanması ile birlikte Hatay’lı sporcular çok modern imkanlara kavuşacağından, sporun her dalında dünya ile yarışan Hatay’lı sporcuları görmek sürpriz olmayacaktır dedi.  Taşkın son olarak; yapılacak bu modern stadın İlimize ve Ülke’mize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum dedi.  

             

             

HATAY MODERN STADINA KAVUŞUYOR? haberi 23 Kasım 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  63720 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle