HATAY MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ ETKİNLİKLERİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, yaptıkları faaliyetlerle geçmişi geleceğe aktarmaya çalıştıklarını söyledi.
HATAY MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ ETKİNLİKLERİ
  
  
 
 
Bakır, dernek binasında yapılan etkinlikte, Halk Eğitim Merkezi ve Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri işbirliğiyle yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi.
     Gazi ve eşlerine yönelik olarak okuma-yazma kursu açtıklarını belirten Bakır, bunun yanı sıra derneklerine satranç kursu ve tavla turnuvası gibi çeşitli etkinlikler yapmaya çalıştıklarını söyledi.
     ''Bez Bebek Projesi'' ile de 32 öğrenciye kurs verildiğini vurgulayan Bakır, ayrıca MKÜ'lü öğrencilerle işbirliği içerisinde yürüttükleri ''Gazilerle El Ele Projesi''yle de hem eğitime katkı sağladıklarını hem de geçmişi gelecek nesillere aktarmaya çalıştıklarını kaydetti.
     Öğrenciler tarafından yapılan bez bebeklerin satışlarına önümüzdeki günlerde başlayacaklarını ifade eden Bakır elde edilecek gelirle derneklerine maddi kaynak sağlayacaklarını söyledi.