HATAY ORYANTİRİNG MERAKLILARINI MİSAFİR EDİYOR

<strong>Spora ve sporcuya verdiği değeri her fırsatta dile getiren ve bu uğurda desteğini hi&ccedil;bir zaman esirgemeyen Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye(HBB) Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş, harita&nbsp;yardımı ile y&ouml;n bulmayı i&ccedil;eren ve aynı zamana karşı yapılan bir spor olması itibariyle doğa ile i&ccedil; i&ccedil;e &ccedil;etin m&uuml;cadeleyi &ouml;ğreten Oryantiring sporunu Hataylılarla buluşturuyor.</strong>
HATAY ORYANTİRİNG MERAKLILARINI MİSAFİR EDİYOR
Ülke çapında toplamda 5 ayaktan oluşan Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nın 2. Ayağının Hatay’da yapılması için girişimlerde bulunulması yönünde talimat veren Başkan Savaş’ın çabaları sonuç verdi.  
Hatay’da düzenlenecek Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nın 2. Ayağı kapsamında, 26 Aralık 2015 Cumartesi günü Hassa ilçesinde 2.Kademe yarışmalarının Orta Mesafe Yarışması,  27 Aralık 2015 Pazar günü ise 2.Kademe Yarışmalarının Sürat Yarışması Antakya ilçesinde gerçekleştirilecek. Ayrıca 26 Aralık Cumartesi günü "Antrenman Periyodlaması, Dayanıklılık ve Kuvvet Antrenmanları "  konulu seminerin Hatay Öğretmen Evi’nde saat 20:00'de başlayacağı duyurulurken, gerçekleşecek yarışmaların saat 10:00’da başlayacağı ve saat 14:00’te yarışma alanında yapılacak ödül töreniyle son bulacağı kaydedildi.Sporseverler, henüz yaygın olmamakla birlikte son dönemlerde popülaritesi artan Oryantiring’i Hatay’a taşıyan Başkan Savaş’a teşekkür etti. Oryantiring, bireylerin zeka gelişimine katkıda bulunarak, hem onların günlük hayatta karşılaşabilecekleri sorunların çözümüne daha kolay ulaşmalarına katkı sağlıyor hem de eğlenceli yönüyle kitleleri cezbetme özelliği taşıyor.
 
HATAY ORYANTİRİNG MERAKLILARINI MİSAFİR EDİYOR haberi 21 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1355 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle