HATAY ŞEHİDİNE AĞLIYOR

<span style="background-color:rgb(252, 252, 252); color:rgb(69, 69, 69); font-family:century gothic,arial; font-size:16px">Diyarbakır&#39;ın Sur il&ccedil;esinde PKK&#39;lı ter&ouml;ristlerle girilen &ccedil;atışmada şehit olan Astsubay &Uuml;st&ccedil;avuş Metin Kıldiş&#39;in Hatay&#39;ın İskenderun il&ccedil;esindeki baba ocağına ateş d&uuml;şt&uuml;.</span>
HATAY ŞEHİDİNE AĞLIYOR

Eşi 4 aylık hamile olan şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Metin Kıldiş'in Gültepe Mahallesi'ndeki babaevine gelen İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı acı haberi aileye verdi.Oğlunun yaralı olduğunu bilen şehit annesi Hatice Kıldiş acı haberi alınca baygınlık geçirdi. Anne Kıldiş'e sağlık görevlileri tarafından müdahale yapıldı. Şehit Kıldiş'in yaralı olduğu bilgisi üzerine şehidin babası İlyas Kıldiş ile uzman çavuş olan erkek kardeşi Ercan Kıldiş'in İskenderun'dan bugün saat 14.00'te Diyarbakır'a gitmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.Şehit Kıldiş'in 4 aylık hamile olan eşinin ise yine bugün öğle saatlerinde kendisine verilen yaralı haberinin ardından fenalık geçirdiği ve Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde gözlem altında tutulduğu belirtildi. Bingöl'de görevli olan şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Metin Kıldiş'in Diyarbakır'a geçici göreve çağrıldığı öğrenildi.Şehit Kıldiş için Diyarbakır'da askeri tören düzenlenecek. Kıldiş'in cenazesi, aile büyüklerinin vereceği kararın ardından Hatay'ın Kırıkhan ya da İskenderun ilçesinde defnedilecek.

HATAY ŞEHİDİNE AĞLIYOR haberi 11 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1260 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle