HATAY SOSYAL DERNEKLER YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Hatay Dernekler Platformu bu yıl yapılan seçim sonucunda yönetim kurulu başkanılığına Harbiye Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Ceylan getirildi.
HATAY SOSYAL DERNEKLER YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU
Ceylan, yeni yönetim kurulu ile Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde (HGC) düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, platformun 2006 yılında kurulmuş olup köy, mahalle, belde, ilçe dernekleri ve vakıfların birleşmesinden oluştuğunu ifade etti.
 
                 
     Platformun 13 üyeyle başladığını şu anda 64 derneğin platforma üye olduğunu belirten Ceylan şunları kaydetti:
     ''Bu birlikteliğin amaçları, sosyal dernekler arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak, yanlışın karşısında doğrunun arkasında yer almak, toplumsal barışa katkıda bulunmak, örgütlü bir toplum olmak ve derneklerimizin sorunlarını el birliğiyle çözmek yeni projeler hazırlamaktır. İlimizde yapılan hizmetlerde iktidarın, muhalefetin, işi adamlarının, sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etmelerini sağlamak, toplumsal barışta dünya birincisi olan ilimizde, hizmet adına siyasal barışı da sağlamaktır.''
 

     Platformun Başkan Yardımcılığına getirilen Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cennudioğlu ise platformda yer almaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, ''Yönetim kurulunun beni kendilerinden biri olarak gördüler ve ayırmadılar. Ben de her zaman platformun başarısı için çalışacağım'' dedi.
     Platformun Başkan Yardımcıları, Gökhan Gürsoy, Şaul Cennudioğlu, Mehmet Yalçın, Mehmet Ziya Tuncer olurken, Genel Sekreteri de Kerim Gençoğlu oldu.