HATAY TALASEMİ İLE SAVAŞIYOR

Hatay Halk Sağlığı Müdürülüğü tarafından 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü etkinlikleri kapsamında "talasemiyi yok et" yürüyüşü düzenlendi
HATAY TALASEMİ İLE SAVAŞIYOR
8 Mayıs Dünya Talasemi Günü Antakya’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde Atatürk anıtında düzenlenen törene Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ü.Mutlu Tiryaki ile Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Doğaka Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız, Hatoder Başkanı Burhan Kerimoğlu, bazı kamu, kurum ve kuruluşlarının yöneticileri çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından HATODER Başkanı Burhan Kerimoğlu’nun anıta çelenk sundu. Törende konuşan HATODER Başkanı Kerimoğlu; “Ülkemizde talasemi çalışmaları 1960’lı yıllarda başladı ve o yıllardan bu yıllara birçok çalışmalar yürütüldü.
 Bu konuda ülkemiz genelinde sivil toplum kuruluşları olarak, Sağlık Bakanlığı ile beraber ilk kez  1993 yılında Mersin ilinde ‘’8 Mayıs Dünya Talasemi Günü’’ etkinlikleri kutlaması yapıldı. O günlerden bu günlere bu anlamlı hafta da çeşitli farkındalıklar yaratmak amacıyla çeşitli programlar yapılarak toplumda Talasemi hastalığının ne kadar öneli bir hastalık olduğuna dikkat çekildi. Hatoder yönetim kurulu olarak bizlerde bu çerçevede Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğümüzle birlikte hafta boyunca çalışmalar yapacağız.” dedi.HATODER Başkanı Burhan Kerimoğlu’nun yaptığı açıklamanın ardından Talasemi hastalarının ve yakınlarının da katıldığı kortej oluşturuldu. Vali Ürgen alanından yola çıkan kortej katılımcıları ellerindeki döviz ve pankartlarla Talasemi Hastalığına dikkatleri çekti.Dans gösterilerinin de yapıldığı kortej Atatürk anıtına kadar yürüdü. 
HATAY TALASEMİ İLE SAVAŞIYOR haberi 09 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  88955 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle