HATAY TALESEMİ DERNEĞİ’NE ANLAMLI ZİYARET

Hatay’ın Anavatana Katılışının 74.Yıldönümü ve 29.Antakya Festivali etkinlikleri çerçevesinde protokol üyeleri Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık projesi kapsamında Hatay Talesemi ve Orak Hücre Anemisi Hastalıklarıyla Mücadele Derneği’ni (HATODER) ziyaret etti.

HATAY TALESEMİ DERNEĞİ’NE ANLAMLI ZİYARET
Ziyarete Hatay Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Başkan Vekili Serdar Güven, İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Başkan Yardmıcısı Halil İbrahim Yelkaya katılım gösterdi.  Talesemi ve Orak Hücre Anemisi Hastalıkları ve aileleri adına ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HATODER Başkanı Burhan Kerimoğlu konuklara derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kerimoğlu, hastalıkla doğmuş kişileri, ailelerini, taşıyıcıları, sağlık çalışanları ile bu konuda çalışma yürütmek isteyen kişileri dernek çatısı altında toplama adına çalışma yürüttüklerini ifade etti.
 
 

            Protokol üyelerinin ziyaretleri ile Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık yaratma noktasında kendilerine sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür eden Dernek Başkanı Kerimoğlu, HATODER'in toplumsal bir halk sağlığı konusu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalığını halka daha fazla anlatarak, irdeleterek her kesimin dikkatini çekmeyi istediklerini kaydetti. Ziyarette Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, HATODER Başkanı Burhan Kerimoğlu’na günün anısına tablo ve çiçek takdim ederken, Dernek Başkanı Kerimoğlu ise Talesemi ve Orak Hücre Anemisi Hastalıkları ve aileleri adına Belediye Başkanı Savaş’a plaket takdim etti.