Hatay Tarım Şenlikleri Kırıkhan da başladı

Kırıkhan Kaymakamlığı, Ziraat Odası, İlçe Tarım Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ile Özova Tarım Sanayi Şirketi'nin ortaklaşa düzenledikleri 2. Hatay Tarım Şenlikleri Tarım-Hayvancılık ve Gıda Fuarı başladı.
Hatay Tarım Şenlikleri Kırıkhan da başladı
 Kırıkhan Şehir Stadyumunda açılan Tarım Şenliklerine Traktör'den, sulama aletlerine, gıda'dan bilgisayar stantlarına, silahtan bıçak standına ve emniyet müdürlüğünün emniyeti tanıtıcı standına kadar bir çok firma katıldı.
     Fuarın açılışı dolayısıyla fuarı gezen ve son model çiftçeker traktöre çıkan Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, şunları söyledi:

     ''Gerçekleştirdiğimiz etkinlik Kırıkhan'ı ve Hatay'ı tanıtıcı bir fuar. Bu fuar sayesinde hem şehir dışından hem şehir içerisinden stantları gezmeye gelen vatandaşlarımız Kırıkhan'a ayrı bir kazanç katacaktır. Görüyorum ki, burada kurulan stantlarda teknoloji harikası traktör ve aletler ile ülkemiz tarım sanayisinde büyük gelişme kaydetmiştir. Bu gelişmeyi üretime de yansıtırsak ülke ekonomisine önemli katkıda bulunuruz'' dedi.
     4 gün açık kalacak olan fuarın açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Polat, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, Ziraat Odası Başkanı Hasan Bilgili ve çok sayıda davetli katıldı.