HATAY TURİZM DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ AGC'Yİ ZİYARET ETTİ

 Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, kentin turizm dinamiklerini daha iyi değerlendireceklerini söyledi.
HATAY TURİZM DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ AGC'Yİ ZİYARET ETTİ
Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu'nu ziyaret ederek, turizmin gelişmesinde medyanın önemine dikkati çekti.
     Antakya'nın dünyaca tanındığını ifade eden Başkan Nacioğlu, turizmden daha çok pay almaları için projeler hazırlayacaklarını belirterek, şöyle devam etti:
     ''Hatay Turizm Derneği 1973 yılında kurulmuş. Kentin gelişmesi ve tanıtılması için fuarlara katılarak hizmetler vermiştir. Geçen hafta yaptığımız genel kurulla yönetim değişikliği yaşandı. Hedefimiz bayrağı daha yukarılara taşımaktır. İlimizin kültürünü, doğal zenginliklerini, tarihini, zengin mutfağını, en önemlisi misafirperverliğini en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız. Bunları yaparken vali, belediye başkanı, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, esnaf odaları, seyahat acenteleri, oteller, turistik işletme sahipleri de taşın altına ellerine koyarak turizm elçisi gibi çalışmaları gerekir. Unutmayalım ki, kentimize gelen turistler memnun ayrılmazsa ise, internet çağını yaşadığımız bu dönemde sosyal paylaşım siteleri ile memnuniyetsizlerini çok kısa sürede başkalarına iletirler. Bundan da hepimiz zarar görürüz.''
     AGC Başkanı Abdullahoğlu, turizm çalışmalarında medya olarak gerekli desteği vereceklerini söyledi.