Hatay Uğur Mumcu yu unutmadı.

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 19. yılında Hatay'da da anıldı.
Hatay Uğur Mumcu yu unutmadı.
Silahlı Kuvvetler Caddesi'nde bir araya gelen kentteki bazı sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan bir grup, gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 19. yıl dönümü dolayısıyla Hürriyet Caddesi ulus alanına kadar meşaleli yürüyüş yaptı.
     Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı Şenol Aslan, grup adına yaptığı açıklamada, cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu, antiemperyalist, bağımsızlıkçı, ulusalcı, devrimci ve toplumcu gazeteci Uğur Mumcu'ya özlemlerinin büyüyerek arttığını söyledi.
     Aslan, Mumcu'nun katledildiği güne kadar emperyalizmin ülkeye ve coğrafyaya yönelik karanlık planlarını açığa çıkardığını ve bu planların uygulanmasında rol oynayan mafya, tarikat, ticaret ve siyaset bağlantıları üzerine büyük bir kararlılık ve cesaretle gittiğini belirtti.
     Mumcu'nun 24 Ocak kararlarının, 12 Eylül darbesinin ve darbeye gerekçe oluşturan terör, cinayet, katliam zincirlerinin perde arkalarını, silah ve uyuşturucu kaçakçılığının terör ile olan bağlantılarını belgelediğini savunan Aslan, açıklamasına şöyle devam etti:
     ''Mumcu, bugün emperyalist güçler tarafından himaye edilen etnik ve ayrılıkçı terör örgütünün, uluslararası ve yurt içi bağlantılarını belgelere dayanarak gözler önüne sermiştir. Yazıları ve araştırmalarıyla bizleri uyarmaya çalışmıştır. Onun yazdıklarından rahatsız olanlar alçakça cinayet işleme yoluna gittiler. Bu cinayetin aydınlatılmasını namus meselesi olarak gördüklerini açıklayanlar olduğu halde işlenen cinayetler üzerindeki karanlık odaklar hala gün ışığına çıkartılıp hesabı sorulmamıştır.''
     Aslan, faşist uygulamalara karşı bugün Uğur Mumcu'ya ve onun gibi düşünenlere daha fazla ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
     Grup, basın açıklamasının ardından bir süre slogan attıktan sonra olaysız dağıldı.
Hatay Uğur Mumcu yu unutmadı. haberi 24 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  211165 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle