HATAY VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AGC Yİ ZİYARET ETTİ

Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yalçın, medeniyetlerin gelişmesinde, yayılmasında eğitimin rolü ne kadar büyükse, eğitimin gelişmesinde ve yayılmasında vakıfların rolü de o kadar büyük olduğunu belirtti.
HATAY VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AGC Yİ ZİYARET ETTİ
 Yalçın, Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türk medeniyetini batı medeniyetinden ayıran en önemli özelliklerin başında yardımlaşma unsurunun olduğunu, yardımlaşmanın gerçekleşmesi için de en önemli rolü vakıfların üstlendiğini kaydetti.
     Günümüzde hizmet veren birçok üniversitenin kurulmasında vakıfların katkısının büyük olduğunu ifade eden Yalçın, Vakıflar Genel Müdürlüğü, eğitimin önemine vurgu yapmak için 2011 yılını ''Eğitim Yılı'' ilan ettiğini aktardı.
     Yalçın, 9-15 Mayıs ''Vakıflar Haftası'' dolayısıyla birçok etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, bütün vatandaşları tarihi değerlere sahip çıkmaya davet ettiğini açıkladı.
 
     Tarihi eserlerle ilgili yapılan faaliyetleri ''Eski Eserleri Kurtarma, Koruma ve Gelecek Nesillere Aktarma Projesi'' olarak isimlendiren Yalçın, bu eserlerin atalarımızdan miras değil, aksine gelecek nesillere özenle koruyarak aktarılacak birer kutsal emanet olarak gördüklerini sözlerine ekledi.
     AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ise vakıfların hem eğitime hem de turizme katlısının büyük olduğunu, sahip olunan değerlerin korunması ve kollanması için herkese iş düştüğünü belirtti.