Hatay Valiliğine kalite belgesi

Hatay Valiliği, İlçe Kaymakamlıkları ve Özel İdare'nin ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandığı bildirildi.
Hatay Valiliğine kalite belgesi
 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu'nda düzenlenen belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, vatandaşların hak ettiği en iyi hizmeti alabilmesi için çalışacaklarını söyledi.
     ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni almanın çok güzel olduğunu ancak bunun yeterli olmayacağını ve sürekli daha iyiyi yakalamak için çaba gösterilmesi gerektiğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Bilişim sektörü dolayısıyla hepimiz çok iyi biliyoruz ki insanlık yeni kültür dokusu, üretim anlayışıyla karşı karşıyadır. Artık tüm kıtalar, ülkeler, kurumlar ve birimler daha şeffaf daha da saydam hale geldi. Dünyanın hangi bir köşesinde ne oluyor ise herkes bilir hale geldi. Bu kadar saydamlık, görünürlük ve açıklık kamu yönetimindeki sorumsuz, duyarsız, ilgisiz anlayışların bertaraf edilmesini de beraberinde getiriyor. Aldığımız bu kalite belgesi çok önemli. Vatandaşlarımızın hak ettiği en iyi hizmeti alabilmesi için çalışacağız.''

     Uluslararası Belgelendirme Teknik Kontrol ve Denetim Hizmetleri Limited Şirketi Başdenetçi ve Tescil Komisyonu Başkanı Orhan Sevinir de, Hatay Valiliği'nin ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almak için geçen yıl başlattığı çalışmalarda kalite politikasını belirlediğini, sistem eğitimlerini aldığını, sistem dokümanlarını oluşturduğunu ayrıca iç teknik ve gözlem geçirme toplantılarını gerçekleştirdiğini söyledi.
     Sevinir, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sisteminin temel gerekliklerinin vatandaş odaklı prensiplerinin benimsenmesi, kalitenin bir yaşam biçimi olarak kabul edilmesi, etkin bir yönetim sisteminin kurulması, iletişim ve koordinasyon tekniklerinin geliştirilmesi, zamanın ve kaynakların etkin kullanılması, verilere dayalı karar verme süreçlerinin işletilmesi, sürekli iyileştirme prensiplerinin yaygınlaştırılması ve vatandaş memnuniyetinin yükseltilmesi olduğunu kaydetti.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, toplantıya katılan ilçe kaymakamları ve özel idare temsilcilerine ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgelerini verdi.