HATAY VALİSİ LEKESİZ

HATAY VALİSİ LEKESİZ: -''BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE BİR PLAN DAHİLİNDE BELİRLENEN STRATEJİK HEDEFLERE KARARLILIKLA YÜRÜNMESİ GEREKİYOR''
HATAY VALİSİ LEKESİZ
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ilin tarihi kültürel değerleriyle, birikimiyle marka kent olabilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde bir plan dahilinde belirlenen stratejik hedeflere kararlılıkla yürümesi gerektiğini söyledi.
     Lekesiz, İl Özel İdare Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen ''Çevre bilinci'' konulu toplantıda, bölgenin tarihi dokusuna insanın kültür yapısına ve bilgi birikimine paralel olarak görselliğin ve modern şehircilik anlayışına dikkati çekti.
     Şehrin girişinden itibaren Hatay Havaalanı ve Topboğazı mevkisine kadar olan karayolu ve orta refüj çevresini yeniden düzenlemesine yönelik çalışmaların valilik tarafından başlatıldığını ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Söz konusu güzergah boyunca orta refüjün aydınlatma çalışmaları tamamlanmış, ayrıca boydan boya fidanlar dikilmiş ve çimlendirme yapılmıştır. Bakım ve temizlik çalışmaları devam ediyor. Ayrıca yine güzergah üzerinde bulunan belediyelerimiz kaldırım yapım çalışmalarını işçiliğini üstlenerek yapacaklardır. Temel amacı ilimizin girişini güzelleştirmek olan bu ve benzeri çalışmalar çevresiyle yapıldığı zaman amacına ulaşmış olacaktır. İlin tarihi kültürel değerleriyle, birikimiyle marka kent olabilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde bir plan dahilinde belirlenen stratejik hedeflere kararlılıkla yürünmesi gerekiyor.''
     Lekesiz, güzergah boyunca yol üzerinde bulunan işyerleri önlerinde zaman zaman hiçte göze hoş gelmeyen görsel kirlilik oluşturan atık, çöp, poşet ve benzeri görüntülere şahit olduklarını belirtti.
     Bu kötü görüntülere buralardaki işyerleri, konutların neden olduğunu belirten Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Yer sorumluluğu olan belediyelerimiz, işyerlerimiz ve konutlarımız defalarca uyarılmasına rağmen, istenilen temizliğe kavuşulamamıştır. Bu noktada şehrimizin girişinden itibaren Hatay Havaalanı ve Topboğazı mevkisine kadar yol güzergahı boyuncu yapılmakta olan bu çalışmaların anlam kazanması amacıyla güzergah boyunca var olan belediyelerimizin kendi sorumluluk alanları içerisindeki alanlarda gerekli temizlik ve bakım çalışmaları yapmaları, sorumluluk alanları içerisinde hiçbir şekilde sarfiyat, katı atık, çöp, moloz, poşet ve benzeri kirlilik oluşturan görüntülere kesinlikle meydan vermemeleri gerekmektedir. Tüm bu çalışmaları hem belediyelerimiz kendi yasal ve görev sorumluluğunun gereği olarak hem de şehrimize karşı olan sorumluluklarından bilinciyle hareketle hususunu yerine getireceklerine inancımı ifade etmek istiyorum.''
     Lekesiz, ayrıca, konu ile ilgili cezai müeyyidenin fevkalade, can yakıcı ve ürkütücü düzeyde olduğunu belirterek, 50-150 liradan başlayan cezaların 30-40 bin liraya kadar yükselen para cezalarının olduğuna dikkati çekti.
     Çevre ve Orman İl Müdürü İbrahim Yüzer de, yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.
     Toplantıya Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak ve belde belediye başkanları katıldı
HATAY VALİSİ LEKESİZ haberi 30 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  217070 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle