HATAY VALİSİ LEKESİZ:

HATAY VALİSİ LEKESİZ: -''KENTİMİZİ MODERN ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞINA VE ESTETİĞİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR''
HATAY VALİSİ LEKESİZ:
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay'ın modern şehircilik anlayışına ve estetiğine uygun hale getirilmesi için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
     Lekesiz, yaptığı açıklamada, ilgili kurum, kuruluş ve işyeri temsilcilerinin de katıldığı toplantıda konuya yönelik olarak önemli kararların alındığını belirtti.
     İskenderun-Antakya yolu üzerinde çevre kirliliği yaratan unsurların 30 Ekim tarihine kadar işletme sahipleri, belediye başkanlıkları, ilgili kurum ve kuruluşlarca kaldırılması kararı alındığını belirten Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Görsel kirliliğin önlenerek, günümüz modern şehircilik anlayışına ve estetiğine uygun hale getirilmesi için çalışmalar devam ediyor. 16 Ekim tarihi itibariyle valiliğimizce yapılan denetimlerde birçok işyerinin, kurum ve kuruluşun kurallara uyduğu ve çevre bilinciyle hareket ettiği memnuniyetle gözlenirken, sayıları az da olsa bu duyarlılığı göstermeyen birtakım işyeri, kurum ve kuruluşun bulunduğu da görülmüştür.''
     Lekesiz, buna göre, verilen süre içerisinde, çevresine gelişi güzel atık bırakan, bırakılmasına müsaade eden, atıklarını mevzuata uygun olarak bertaraf etmeyen ve havaalanı kavşağı girişinden itibaren Hatay'ın kültür markalı kent olarak algılanmasına ciddi anlamda gölge düşüren 6 işyerine toplam 2 bin 322 TL, 1 kişiye 31 bin 745 TL, 1 belediye başkanlığına da 79 bin 364 TL para cezası uygulandığını kaydetti.
     Konuyla ilgili olarak valilikçe yürütülen çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade eden Lekesiz, bu noktada sorumluluğunu yerine getirmeyen ve görev ihmali olan kişi ve kurumlar, mevcut yasaların gerektirdiği uygulamalara maruz kalacaklarını bildirdi.
    
     -KAYMAKAMLARLA TOPLANTI-
    
     Bu arada, Lekesiz'in başkanlığında, valilik brifing salonunda mülki amirlerin katılımıyla düzenlenen toplantıda, Hatay'da yürütülen çalışmaların daha sağlıklı, verimli olabilmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi amacıyla görüş alışverişinde bulunuldu.
     Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili olarak ''Okul Öncesi Eğitim'', ''Ana-Kız Okuldayız'', ''Türkiye Okuyor'', ''Bu Benim Eserim'', ''Eğitim Her Engeli Aşar'' kampanyaları ve okul yatırımları görüşüldü.
     Bu kampanyalarla ilgili olarak, 2009?2010 eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi ve 2010?2011 eğitim-öğretim yılında herhangi bir aksaklığa meydan vermemek ve çalışmaları daha verimli bir şekilde yürütebilmek amacıyla gerekli kararlar alındı.
     Ayrıca projelerin son durumları görüşülerek, çalışmaların zamanında tamamlanması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.
     Toplantıya vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe milli eğitim müdürleri ile İl Özel İdare Genel Sekreteri Muaffak Özsoy katıldı.
HATAY VALİSİ LEKESİZ: haberi 27 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  127065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle