HATAY VALİSİ LEKESİZ DEN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMALARI

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, sağlık hizmetlerindeki rakamların gelişmişlik düzeyinin değerlendirilmesi açısından önemli olduğunu belirtti.
HATAY VALİSİ LEKESİZ DEN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMALARI
 Lekesiz, ''14 Mart Tıp Bayramı'' nedeniyle İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Eğilmez, MKÜ Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Arslan, Tabip Odası Başkanı Selim Matkap ile yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti ve günlerini kutladı.
     Sadece tarih ve kültür açısından değil, sağlık turizmi bakımından da ülkenin çok iyi noktaya geldiğini ifade eden Lekesiz, hekimlerin insan için çalışarak koşturduğunu söyledi.
     Hatay'ın da sağlık alanında önemli noktalara geldiğini, rakamların bunu gösterdiğini vurgulayan Lekesiz, ''Sağlık hizmetlerindeki rakamlar gelişmişlik düzeyinin değerlendirilmesi açısından önemli. Hatay'da bu anlamda güzel çalışmalar var. Hekimlerimizin özverili çalışmasıyla en değerli varlık olan insanımız için iyi işler yapılıyor'' diye konuştu.
     İl Sağlık Müdürü Kerkez de, hekimliğin zor olduğu kadar özveri isteyen bir meslek olduğunu kaydetti.
     Türkiye İstatistik Kurumu'nun geçen yıl yaptığı araştırmaya göre sağlıktan vatandaşın memnuniyetinin yüzde 73 çıktığını ifade eden Kerkez, ''Vatandaşlarımızın yüzde 13 orta derecede iyi, yüzde 14'ü ise memnun olmadığını belirmiş. Ortaya çıkan bu tabloda hekimlerin büyük emeğinin olduğunu düşünüyorum'' dedi.