Hatay Valisi Lekesiz in İskenderun Ziyareti

 Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun'da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Hatay Valisi Lekesiz in İskenderun Ziyareti
  Lekesiz, bir dizi ziyaret ve program için geldiği İskenderun'da, ilk olarak İskenderun Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Aşevinde sanayide çalışan çırak çocuklar ile bir araya geldi.
     Lekesiz, Aşevinin önemli bir hizmeti yerine getirdiğini belirterek, ''Burada sanayide çalışan çocuklar ile bir araya gelmek istedik. Aşevi hayırseverlerin desteği ile ayakta duruyor. Aşevinde çırak çocuklar ücretsiz yemek yiyor. Çocuklarımızın her biri birbirinden değerli. Hayırseverlerimize katkılarından ötürü teşekkür ediyorum'' dedi.
     Konuşmaların ardından Lekesiz, sanayide çalışan çırak çocuklar ile birlikte aynı masada yemek yedi.
     Lekesiz daha sonra İskenderun Şehit ev Gazi Aileleri Derneğini ziyaretinde. şehit ve gazi ailelerinin her zaman yanlarından olduklarını belirterek, ''Valilik bünyesinde şehit ve gazi aileleri ile ilgili bir birim oluşturuldu. Burada Hatay genelindeki tüm şehit ve gazi ailelerinin envanteri çıkarıldı. Şehit ailelerine ne kadar hizmet etsek azdır. Şehitlik ise çok kutsal bir mertebedir. Tüm şahitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum'' dedi.
     Dernek Başkanı Fevzi Merzanoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Lekesiz'in her konuda kendilerine destek çıktığını söyledi.
     Hatay Valisi Lekesiz son olarak İskenderun Dr. Gani Bahadırlı İlk Öğretim Okulunda, İskenderun Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Sobalı Okullar Kalmasın Kampanyası'' kapsamında hayırsever İş adamları tarafından bağışlanan 632 adet klimanın teslim törenine katıldı.

     Lekesiz, burada yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekti.
     Dünya hızlı bir gelişim sürecine girdiğini belirten Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Öğretmenler cehaletle savaşın askerleridir. Öğretmenler toplumun aydın kesimini oluşturmaktadır. Değişen ve gelişen dünyada öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Çocuklarımızın çağdaş, bilgili, kültürlü bir şekilde yetişmesi öğretmenlerin en önemli görevidir. Artık kas gücünün yerini bilgi gücü almıştır. Bir milletin zenginliği artık bilgili olmasından geçmektedir. Öğretmen insan denilen hamuru şekillendiren kişidir. Eğitime destek olan tüm hayırseverlerimize candan teşekkür ediyorum'' dedi.
     İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Uğur Ateş, OSB olarak İskenderun'da okullara bağışlanmak üzere 632 klima aldıklarını belirterek, gençlerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim almaları için böyle bir destek de bulunduklarını söyledi.
     Konuşmaların ardından Lekesiz, eğitime desteklerinden ötürü Ateş'e plaket verdi.
     Lekesiz'e ziyaretlerde İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel, İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Aygen ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cankurtaran'da eşlik etti.