HATAY VALİSİ LEKESİZ: İŞSİZLİK DEGİL MESLEKSİZLİK MESELE DEDİ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, geçtiğimiz bir yılda İŞKUR'a başvuru yapan 22 bin 22 kişiden bin 648'inin işe yerleştirildiğini belirtti.
HATAY VALİSİ LEKESİZ: İŞSİZLİK DEGİL MESLEKSİZLİK MESELE DEDİ
 Lekesiz, yazılı açıklamasında, geçen yıl yapılan İŞKUR faaliyetlerini değerlendirdi.
     Türkiye'de sorunun işsizlik değil, mesleksizlik olduğunu ifade eden Lekesiz, artık günümüzde ''her işi yaparım'' döneminin kapandığını, bir işi hakkıyla yapabilmek için uzmanlaşmak gerektiğini kaydetti.
     İŞKUR tarafından piyasanın ihtiyaç duyduğu mesleklerde geçen yıl toplam 3 bin 975 kişiye eğitim verildiğini vurgulayan Lekesiz, bunun yanı sıra girişimcilikle kuaförlük ve kaynakçılıkla ilgili kurslar düzenlendiğini belirtti.
     Geleneksel el sanatlarının yaşatılması kapsamında da çinicilik, dokumacılık, hasırcılık ve sepet örücülüğüyle ilgili kurslar düzenlendiğini ifade eden Lekesiz, kurslarda halen 2 bin 195 kursiyerin eğitim gördüğünü kaydetti.
     Geçen bir yılda İŞKUR'a başvuru yapan 22 bin 22 kişiden bin 648'inin işe yerleştirildiğini belirten Lekesiz, İŞKUR hizmetlerinin vatandaşlara en yakın noktadan sunulması amacıyla da 20 hizmet noktası oluşturulduğunu belirtti.