HATAY VALİSİ LEKESİZ *UZUN ÇARŞININ RESTORASYONUNA BAŞLANACAĞINI SÖYLEDİ

- Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, tarihi Uzun Çarşı'nın restorasyon işini nisan ayında başlatmayı hedeflediklerini belirtti.
HATAY VALİSİ LEKESİZ *UZUN ÇARŞININ RESTORASYONUNA BAŞLANACAĞINI SÖYLEDİ
Lekesiz, Uzun Çarşı Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, tarihi ve kültürel değerlere sahip çakılması gerektiğini kaydetti.
     Tarihi mirasın ayağa kaldırılarak gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini ifade eden Lekesiz, bu konuda herkese büyük sorumluluk düştüğünü bildirdi.
     Yaklaşık 3.5 kilometrelik uzunluğuyla Türkiye'nin en önemli yerleri arasında bulunan Uzun Çarşı'nın daha güzel bir görünüme kavuşturulması gerektiğini vurgulayan Lekesiz, bu konuda esnafla birlikte ortak kararlar almaya çalıştıklarını kaydetti.
     Lekesiz, Uzun Çarşı'nın restorasyon işine nisan ayında başlatmayı hedeflediklerini, esnafın sıkıntı yaşamaması için bunu kısa sürede tamamlamaya çalışacaklarını belirtti.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, göreve geldikleri günden bu yana kentin problemlerinin çözümü için çalıştıklarını ifade etti.
     Alt yapı çalışmalarının yanı sıra tarihi ve kültürel mirası da ayağa kaldırmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Savaş, bu konuda herkese görev düştüğünü belirtti.
     Toplantıya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, Uzun Çarşı Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Sadullah Ergin ile esnaf katıldı.