HATAY VALİSİ LEKESİZ:VİZENİN KALDIRILMASIYLA HER ALANDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ OLDU

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Suriye ile Türkiye arasında vize uygulamasının kaldırılmasının ardından her alanda büyük işbirliğinin olduğunu belirtti.
HATAY VALİSİ LEKESİZ:VİZENİN KALDIRILMASIYLA HER ALANDA BÜYÜK İŞBİRLİĞİ OLDU
Lekesiz, sınır ötesi bayramlaşma kapsamında Yayladağı Sınır Kapısı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Suriyelileri üç gün boyunca Türkiye'de misafir etmekten büyük mutluluk duyacaklarını söyledi.
     İki ülke arasında yıllardan bu yana var olan ilişkilerin daha da güçlendiğini ifade eden Lekesiz, ''Türkiye ile Suriye arasındaki vizesiz geçiş uygulaması, her iki taraf açısından iyi bir avantaj. Vizenin kaldırılmasıyla her alanda büyük bir işbirliği oldu. Bu işbirliğinin daha da arttırılması için çalışıyoruz. Amacımız, hem Türkiye'nin hem de Suriye'nin ekonomik, sosyal ve ticari anlamda daha da büyümesi. Bu konuda iki ülkeye büyük görevler düşüyor'' diye konuştu.
     Lazkiye Valisi Halil Meşhediye de Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerin diğer ülkelere örnek olması gerektiğini söyledi.
     İki ülkenin Kurban ve Ramazan bayramlarında düzenlenen törenle bayramlaştığını vurgulayan Meşhediye, yıllardır var olan ilişkilerin her geçen gün daha da kuvvetlendiğini kaydetti.
     Konuşmaların ardından, Suriye halk oyunları ekibi gösteri sundu ve iki ülke yetkilileri halay çekti.
     Törene, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.