HATAY VALİSİ LEKESİZ:YAŞLI VE KİMSESİZLERE BAYRAM ZİYARETİNDE BULUNULACAK

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yaşlı ve kimsesizlere bayram ziyaretinde bulunulacağını belirtti.
HATAY VALİSİ LEKESİZ:YAŞLI VE KİMSESİZLERE BAYRAM ZİYARETİNDE BULUNULACAK
Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, bayramların insani değerlerin arttığı, toplumsal dayanışma ve paylaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği özel günler olduğunu kaydetti.
     Bayramlarda kimsesiz yaşlılar ile engelli vatandaşlar ve yetiştirme yurdunda kalan çocukların ziyaret edilerek gönüllerinin alınmasının insani değerlerin gereği olduğunu vurgulayan Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Yaşlı ve kimsesizlere bayram ziyaretinde bulunulacak. Bu müstesna günlerde devletle halkın bütünleşmesi çok önemli. Onun için bayramda her kurum müdürü eşiyle birlikte yaşlı ve kimsesizlere ziyarette bulunacak. Aynı uygulama ilçelerimizde ise kaymakamlıklar tarafından organize edilecek.''
     Kurum müdürlerinin yaşlı aileyi ziyaret ederek bayram sevincine ortak olmalarını amaçladıklarını belirten Lekesiz, ziyaretle ilgili görüşlerin ise daha sonra bir yazıyla valiliğe bildirileceğini kaydetti.
     Devletin sıcak ve şefkatli elinin her zaman vatandaşın yanında olduğunu vurgulayan Vali Lekesiz, amaçlarının yaşlı ve kimsesiz vatandaşların yalnız olmadıklarını hissettirmek olduğunu belirtti.