HATAY VALİSİ LEKESİZ'DEN BAYRAM ZİYARETLERİ

-JANDARMA KOMUTANLIĞINDA GÖREVLİ ERLERLE SOHBET EDEN LEKESİZ: ''BAYRAMDA ONLARIN ANASI BABASI BİZLERİZ''
HATAY VALİSİ LEKESİZ'DEN BAYRAM ZİYARETLERİ
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Kurban Bayramı nedeniyle eşi Zehra Lekesiz ile çeşitli ziyaretlerde bulundu.
     Lekesiz, beraberinde Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Semih Erdoğan, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Müftü Mustafa Sinanoğlu ile şehitliği ziyaret ederek, mezarlıklara çiçek bıraktı ve şehit aileleriyle konuştu.
     Müftü Sinanoğlu, şehitlikte Kur'an-ı Kerim okuyup dua ettirdi.
     Lekesiz, daha sonra Polisevi'ne giderek tüm il Emniyet Müdürlüğü'nün birim amirlerinin bayramını kutladı. Daha sonra Jandarma Alay Komutanlığı'na geçen Lekesiz, değişik kentlerden gelen erlerle sohbet etti. Lekesiz, bayramda ailelerinden uzakta olan erlere moral vererek, ''Onların anası-babası bizleriz. Onlar çok kutsal görev yapıyor. Morallerini sürekli yüksek tutmalıyız'' dedi.
     Hatay Açık Ceza Evi'ni de ziyaret eden Lekesiz, mahkumlarla sohbet ederek bayramlarını kutladı. Lekesiz ve berberindekiler daha sonra Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu yurtlarında barınan çocuklarla bayramlaştı.
     Kanatlı Mahallesi'ne giden Lekesiz ve beraberindeki heyet 1994 yılında Batman'da şehit olan Fahri Koç'un eşi Faka Koç'u ziyaret ederek sorunların çözümü için gerekli desteği vereceğini açıkladı.
     Lekesiz, ardından beraberindeki heyetle, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Hatay Devlet Hastanesi ile Huzurevi'ni ziyaret etti.