Hatay Valisi Lekesiz'den depremzedelere ziyaret

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ile birlikte, İskenderun İl Özel İdaresi Eğitim ve Dinlenme Tesisleri'nde kalan Vanlı depremzedelerle bir araya geldi.
Hatay Valisi Lekesiz'den depremzedelere ziyaret
  Depremzedelerle sohbet ederek ve sorunlarını dinleyen Lekesiz, ilçede 57 aile 259 depremzedeye kucak açtıklarını belirtti.
     Vanlı depremzedelere üç öğün yemek, eğitim ve sağlık ihtiyaçları başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının devlet tarafından en iyi şekilde karşılandığını ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''76 öğrencimizin 71'i ilköğretime, 5'i orta öğretime devam ediyor. Çocuklarımızın geleceğinin, ülkemizin geleceği olduğuna inandığımız için eğitimde hiçbir aksaklığın yaşanmamasına özen gösteriyoruz. Sağlık hizmetleri de normal durumda olduğu gibi verilmeye devam ediyor. Felaketler elbette arzu edilmeyen olaylar, ancak olduktan sonra da halkımız birbirine kenetlendi. Bunlar millet olma bilincimizin hatırlanması ve güçlenmesidir. Deprem sonrasında ülke genelinde başlatılan yardım kampanyasında halkımızın desteğini ve samimiyetini gördük. Van'da yaşayan kardeşlerimizin derdine deva olma çabası, gerçekten hepimiz tarafından memnuniyetle karşılandı.''
     Ziyarette Vali Lekesiz ve eşi çocuklarla uzun süre sohbet ederek onlara çeşitli kitaplar hediye ettiler.