HATAY VALİSİ LEKESİZ'İN KÖY GEZİLERİ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Samandağ ilçesinde, köyleri ziyaret ederek sorunları belirledi.
HATAY VALİSİ LEKESİZ'İN KÖY GEZİLERİ
Vali Lekesiz ve daire müdürlerini Samandağ Huzurlu köyü kavşağında İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Rıza Gümüş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, daire amirleri ve diğer yetkililer karşıladı.
     Lekesiz, Huzurlu, Yoğunoluk, Hıdırbey, Vakıflı ve Kapısuyu köylerini ziyaretinde muhtar ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözümü konusunda gerekli desteği vereceğini, ihtiyaçların giderileceğini kaydetti.
     Köy ziyaretlerinin çok yararlı olduğunu, fırsat buldukça Hatay'ın tüm ilçe, belde ve köylerini tek tek ziyaret edeceğini ifade eden lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Tüm daire müdürleriyle köyleri ziyaret ederek sorunları belirliyoruz. Toplantıların amacı, halkın sorunlarını yerinde görmek ve incelemek, her sorunun muhatabı olan kurum müdürleri de sorunları rapor halinde alıp, çözümü konusunda projeler üretmektir. Sorunların öncelikli ve acil olanları programa alıp çözmeye çalışacağız. Hayatta her zaman ihtiyaçlar sınırsız, kaynaklar ise sınırlıdır. Önemine göre öncelikli olanları sizler belirleyin. Hizmetlerin yapılması için bize düşen görevi yapmaya hazırız. Bunun içinde gerekli desteği sağlayacağız.''
     Vali Lekesiz, uğradığı köylerin okullarını ziyaret ederek, öğrencilere çeşitli armağanlar dağıttı, okulların eksiklerinin giderilmesi için talimat verdi.
     Toplantılara İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak ve İl kurum müdürleri katıldı.