Hatay’a Teknopark Geliyor

Teknopark Hatay A.Ş. Esas Sözleşme İmza Töreni

Hatay’a Teknopark Geliyor
Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından, teknolojik bilgi üretmek, verimliliği artırmak, girişimciliği desteklemek, küçük ve orta ölçekli işletmelerin teknolojik gelişimini sağlamak, kişilere iş imkânı yaratmak, uluslararası rekabet edebilir bir yapıya ulaşmak ve yabancı sermayenin ülkeye girişini hızlandıracak teknolojik temeli oluşturmak amacıyla alt yapısı hazırlanan Teknopark Hatay A.Ş., Üniversitede gerçekleşen Esas Sözleşme Kuruluş İmza Töreni ile kurulmuştur. İmza Töreni, Antakya Belediyesi, İskenderun Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Organize Sanayi Bölgesi, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi, Payas Organize Sanayi Bölgesi, İsdemir A.Ş., Tosyalı Demir Çelik San. A.Ş., Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş., Yazıcı Demir Çelik A.Ş., Ekinciler Holding A.Ş., Desbil Teknolojik Ürünler Tic. A.Ş., Ma-Pa Makina Parçaları End. A.Ş., ProGen Tohum A.Ş., Kahraman Sarsılmaz Makina Tic. Ltd. Şti., Bant Boru Ticaret ve Sanayi A.Ş., Şampiyon Filtre Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş., Ovalı Motorlu Araçlar Tic. ve Ltd. Şti., Se-Ma Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı, Bilim ve Eğitim Vakfı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Sunday Balıkoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.Kısa bir süre önce Resmi Gazete’de ilan edilen Teknoloji Geliştirme Bölgesi 1 ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi 2’yi yönetecek olan TeknoparkHatay A.Ş.’nin Esas Sözleşmesini noter huzurunda imzalamak üzere bir araya gelen tüm katılımcılara teşekkürlerini sunan ve bugüne kadar yaşanmış olan sürecin heyecan verici olduğu vurgulayan Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, bilimin üst seviyede gerçekleştirilebilmesi için çağımıza uygun, evrensel nitelikleri kazanmış bir düşünce ve eğitim sistemi ile üst düzey teknolojik donanıma sahip çalışma ortamlarının gerekliliğinden bahsetti. Rektör Prof.Dr. Güder, Çalışmaları üç yıl önce başlayan TeknoparkHatay A.Ş.’nin, oluşumu ve bünyesinde bulunan saygın şirketler itibariyle Türkiye’de bulunan nadir kuruluşlardan biri olduğunu dile getirdi.
 
Rektör Prof.Dr. Güder’in ardından söz alan İskenderun Belediye Başkanı Sayın Seyfi Dingil, proje sayesinde Hatay’ın geleceğe taşımak için birbirine güven veren saygın şirket, kurum ve kuruluşların bir araya gelmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi. Başkan Sayın Seyfi Dingil, TeknoparkHatay A.Ş.’nin ilerleyeceğine yürekten inandığını vurgularken, Üniversite ile işbirliğinin devamlı olmasının en büyük arzuları olduğunu ve her türlü çalışmada destek sağlayacaklarını sözlerine ekledi. Başkanı Sayın Seyfi Dingil, birlik içerisinde çalışan paydaşları ile toplumsal kaynaşmaya ve ilimizin kalkınmasına katkıda bulunacak TeknoparkHatay A.Ş.’nin oluşumuna vesile olduğu için Rektör Prof.Dr. Güder’e teşekkürlerini iletti.Bu gurur verici tablonun bir parçası olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başlayan  Antakya Belediye Başkanı Sayın İsmail Kimyeci, ülkemizin kalkınmasının sadece imar ve şehirleşme çalışmalarıyla değil, aynı zamanda, bilgi teknolojilerine yapılan yatırımlarla mümkün olduğunu belirtti ve bu anlamda yeni üretim teknikleriyle ülkemizin dünya gelişmişlik sıralamasında daha üst seviyelere çıkabileceğini vurguladı.
Hatay’a Teknopark Geliyor haberi 03 Kasım 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  36435 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle