HATAY'DA 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, Antakya Gençlik Merkezi Müdürü Adnan Gülistan ve gençlerden oluşan bir grup ''10 Ocak Gazeteciler Günü'' nedeniyle Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu'nu ziyaret etti.
HATAY'DA 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
 Tütüncüoğlu, gazetecilerin mesai kavramı gözetmeksizin görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştığını söyledi.
     Yaptıkları faaliyetlerin duyurulmasında büyük özen gösteren gazetecilere teşekkür eden Tütüncüoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün bundan sonraki dönemlerde daha güzel, demokratik ortamlarda kutlanması temennisinde bulundu.
     Yetişen de zor bir görevi yerine getiren gazetecilerin birçok hakkının ellerinden alındığını belirterek, günlerini buruk bir şekilde kutladıklarını söyledi.
     Abdullaoğlu ise gazetecilerin yıpranma hakkının geri verilmesini istedi.
     Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) İl Temsilcisi Ahmet Yaslı da ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' nedeniyle Hatay Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, hak ettiği hayat standartlarına, ekonomik ve sosyal imkanlara kavuşması temennisinde bulundu.