Hatay’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hazırlığı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 89. Yıl Kutlama Etkinlikleri Hazırlık Toplantısı, Vali  Lekesiz’in  başkanlığında   Abdurrahman Melek toplantı salonunda yapıldı.
Hatay’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hazırlığı

Vali Yardımcılarının yanı sıra, İl Yazı İşleri Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü,Özel Kalem Protokol Şefliği ve diğer ilgili birimlerden temsilcilerin de katıldığı toplantıda, etkinliklerin içeriği ve ana teması görüşüldü. 

Katılımcılara söz vererek program hakkındaki detayları görüşen Vali Lekesiz, geçtiğimiz yıl yaşanan Van depremi dolayısıyla iptal edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl daha görkemli ve geniş katılımlı yapılması için gerekli hazırlıkların titizlikle devam etmesi,etkinliklerin, toplumsal moral ve motivasyonun yükseleceği bir şekilde oluşması için gereken detayların göz önüne alınması, halkın etkinliklerin içerisinde aktif olarak yer alması, coşkunun geniş kesimlerde hissedilmesi, toplumsal sahiplenmenin daha güçlü olması gibi hususların göz önüne alınarak planlanması talimatını verdi. 

Toplantı, etkinliğe dair detayların veprogram içeriğinin görüşülmesi ile devam etti.