HATAY'DA ADD DOĞU AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI SONA ERDİ

TOPLANTININ SONUÇ BİLDİRGESİ'NDE ''HAYIR'' DİYECEĞİNİ BELİRTEN VE BOYKOT EDECEĞİNİ DUYURAN SİYASİ PARTİ VE ÖRGÜTLERİN SÖZLERİNDE DURMADIĞI BİLDİRİLDİ
HATAY'DA ADD DOĞU AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI SONA ERDİ

Hatay'da gerçekleştirilen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Doğu Akdeniz Bölge toplantısının sonuç bildirgesinde, 12 Eylül tarihinde yapılan halk oylamasında ''hayır'' diyeceğini belirten ve boykot edeceğini duyuran siyasi parti ve örgütlerinin sözlerinde durmadığı ifade edildi.
     ADD Bölge sorumluları Elif Çuhadar, Fikret Babuş, Levent Cemal Güngör, Eylül Akın, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, iki gün süren toplantının sonuç bildirgesini açıkladı.
     Açıklamada, 12 Eylül 2010 günü yapılan halk oylamasına 13 milyon civarında seçmenin sandığa gitmediğinin, yüzde 42'nin ''hayır'' dediği oylamada anayasa değişikliğinin kabul edildiği hatırlatıldı..
     Halk oylaması süresince iktidar partisinin devletin tüm olanaklarını kullandığının öne sürüldü.
     Halkın hiç kavramadan ve sorgulamadan onayladığı 26 maddelik Anayasa değişiklik paketinin, bugüne dek karşı devrimci güçlerin Atatürkçülüğe karşı yürüttükleri projenin sonuç metni olduğunun ileri sürüldüğü sonuç bildirgesinde, yargıyı ve orduyu dışlayan, iktidar karşıtlarını suçlayarak yargılanmalarına olanak sağlayan yeni bir Anayasa metninin ortaya çıktığı iddia edildi.
     Açıklamada, ayrıca, şu ifadeler yer aldı:
     ''ADD bu olumsuzluklar karşısında Cumhuriyeti korumak için Türkiye sathında azim ve kararlılıkla çalışmalarını sürdürecektir. Bu amaçla, önümüzdeki süreçte 500'e yakın şubesi, 200 bine yakın üyesiyle parlamento dışı yasal muhalefet gücünü kullanacak. Tüm şubeler çalışma bölgelerinde Cumhuriyetten yana olan örgüt ve güçleri harekete geçirecek ve platformlar oluşturacaklardır. Bu çalışma temposuyla önümüzdeki genel seçimlerde halktan yana bir iktidarın oluşması sağlanacaktır. Çünkü yüzde 42 'hayır' oyu yenilgi değil, esas yenilgi yüzde 58'lik 'evet' oyudur.''